• Zawodnicy Azymutu nie dają za wygraną i biegają na orientację po całej Polsce.

Tym razem pabianiczanie rywalizowali we Wleniu i Bolesławcu na dystansach sprinterskich.

– Nieoczekiwanie nie mogliśmy na te zawody wystawić zbyt dużej reprezentacji, nie oznacza to jednak, że z Dolnego Śląska nie przywieźliśmy sportowych łupów – mówi Łukasz Gryzio.

W biegu indywidualnym kolejny złoty medal zdobył Tomasz Tkaczuk (M40), a Julia Krempińska (K18) po bardzo dobrym biegu stanęła na trzecim miejscu podium.

Do medalu ponownie ciut zabrakło Jankowi Sztrankowi (M18), który uplasował się na czwartej pozycji, a piąte miejsce wywalczyła Iwona Sztranek (K45).

W sztafetach nasi młodzi zawodnicy Julia Krempińska i Janek Sztranek (S18) stoczyli niezwykle wyrównaną walkę, zdobywając brązowe medale, a Tomek Tkaczuk, startując gościnnie w sztafecie dolnośląskiej, wywalczył srebrny medal w kategorii masters.

W zawodach towarzyszących dobrze zaprezentowała się Kaja Młynarczyk i Marika Kozuń, a bezapelacyjne zwycięstwo odniósł w nich Oskar Wesołowski.