• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  •  

    W domu rzadko zastanawiamy się nad tym, jak złożyć ręczniki. Przeważnie złożone w kostkę trafiają do szafy. Jeśli nadchodzi czas na zmianę ręczników, po prostu wieszamy w łazience nowe. Jednak gdy mamy gości, warto postąpić inaczej. Zobacz, jak zaskoczyć gości oryginalnie złożonym ręcznikiem.

    Łabędzie z ręczników

    Efektowne składanie ręczników przypomina nieco origami. Z prostokątnego i pozornie nijakiego kształtu można uzyskać coś zaskakującego. Na przykład łabędzia, a jeszcze lepiej dwa.

    Łabędzie z ręczników na pewno będą ciepło przyjęte przez nowożeńców lub po prostu małżonków. To dwa ręczniki, ułożone tak, że łabędzie szyje przyjmują kształt serca.

    Rozkładamy ręcznik przed sobą. Ustalamy środek dłuższego boku. Następnie rozpoczynamy rolowanie ręcznika, począwszy od rogu. Gdy dojdziemy do środka dłuższego boku, przerywamy i to samo robimy po drugiej stronie. Powinniśmy otrzymać dwie nieregularne rolki – węższe przy środku wyznaczonym na początku, szersze na końcach. Ten węższy środek będzie dziobem łabędzia. To samo robimy z drugim ręcznikiem. Następnie oba ręczniki składamy na pół i układamy naprzeciwko siebie. „Dzioby” drapujemy tak, by stykały się ze sobą, a szyje tworzyły serce. Skrzydła łabędzia można dla lepszego efektu udekorować płatkami kwiatów lub udrapować tam dekoracyjnie dodatkowe małe ręczniki do rąk.

    Ślimak z ręczników

    Zrobienie ślimaka jest prostsze niż zrobienie łabędzia. Wystarczy zrolować dwa ręczniki, najlepiej w dwóch różnych, ale pasujących do siebie kolorach. Jeden ręcznik kładziemy na łóżku, drugi zwijamy na kształt muszli i ustawiamy na pierwszym. Ponieważ ręczniki będą chciały się rozwinąć, najlepiej spiąć je agrafkami. Dla lepszego efektu można dorobić ślimakowi oczy. Dobrze sprawdzą się płatki kwiatów lub sztuczne oczy, które można kupić w pasmanterii lub sklepie papierniczym. Można też dokupić ślimakowi czułki, czyli popularne rogi.

    Motyl z ręczników

    Motyla robi się podobnie jak ślimaka. Jeden ręcznik rolujemy, drugi składamy w luźną kostkę tak, by jeden z jej boków był równy zrolowanemu ręcznikowi. Kostkę kładziemy na rolce i przewiązujemy w połowie tak, by powstały skrzydła. Do przewiązania najlepiej użyć kolorowej wstążki lub tasiemki. Motyle mają prawo być kolorowe, dlatego warto ozdobić je samoprzylepnymi dużymi cekinami.

    Tort z ręczników

    Im więcej ręczników, tym więcej pięter tortu, ale i więcej trudności z ich udrapowaniem.

    W najprostszej wersji bierzemy dwa ręczniki, mogą być tego samego koloru, ale nie muszą. Każdy z nich składamy wzdłuż długiego boku tak, by powstał dość szeroki pas. Jego szerokość będzie wysokością piętra tortu. Jeden ręcznik zwijamy w luźny rulon, drugi w ciaśniejszy, tak by uzyskać mniejszy obwód. Oba rulony spinamy ozdobnymi tasiemkami i kładziemy jeden na drugi. Jeśli chcemy, by tort miał trzecie piętro, najlepiej będzie wziąć nieco mniejszy ręcznik i postąpić analogicznie. Na wierzchu można położyć np. kolorową myjkę lub ozdobne mydełko zapachowe.

    Jakie ręczniki najlepiej nadają się do oryginalnego składania

    Tu odpowiedź jest prosta – duże i w dobrym gatunku. Z dużych powierzchni łatwiej zrobić określony kształt, natomiast dobra jakość ręcznika sprawi, że będzie on wyglądał bardzo efektownie. Ponadto miękkie i grube ręczniki łatwiej poddają się formowaniu niż cienkie i sztywne.

     

     

    Udostępnij