• I rzut ligi zapaśniczej w zapasach w Radomiu był ostatnim sprawdzianem dla kadetów przed Pucharem Polski w Warszawie.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywcy złotych medali z PTC Piotr Ludwiczak w wadze 71 kg i Szymon Pusz w wadze 65 kg. Obydwaj zwyciężyli z przeciwnikami z czołówki Polski. Dobrze zawalczyli również Franciszek Tokarczyk (kat. 80 kg), który zajął II miejsce, oraz Miłosz Domagała, który w wadze 92 kg był drugi. Najmłodsi debiutanci w kategorii wiekowej kadet: Mateusz Jarzębski w wadze 60 kg zajął III miejsce, a Kamil Buldecki był piąty.

W kategorii wiekowej młodzików złote medale wywalczyli Hubert Szczech w wadze 85 kg oraz Marcel Chrzęst (kat. do 100 kg), który w kluczowej walce po bardzo efektownym rzucie suplesowym położył swojego rywala na łopatki. Srebrne medale zdobyli Łukasz Jarzębski (kat. do 52 kg) oraz Oliwier Maksymowicz (kat. 85 kg), który po bardzo wyrównanej walce finałowej uległ swojemu klubowemu koledze Szczechowi. Brązowe medale wygrali: Gracjan Adamiec (kat. 38 kg), Ryszard Ejsmond (44 kg), Piotr Jarzębski oraz Julian Jagusiak (obydwaj kat. 48 kg), Mateusz Godlewski (kat. 52 kg), Tomasz Olejniczak (kat. 62 kg), Bartosz Gołaszewski (kat. 68 kg) oraz Emil Michalak (kat. do 75 kg).

W kategorii wiekowej dzieci złote medale wywalczyli Aleksander Jagusiak (kat. 28 kg), Aleksander Muszyński (30 kg), Kasjan Wlazłowicz (37 kg), Wiktor Wiąckiewicz (45 kg), Dawid Hofman (47 kg) oraz Adrian Osiczak (51 kg). Srebrne medale: Norbert Osiczak (32 kg) oraz Yegor Dybski (34 kg). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Wojciech Jagieło (28 kg), Dominik Dróżdż (31 kg), Antoni Wysocki (32 kg), Artur Ejsmond (33 kg), Mieszko Makowski (34 kg) oraz Jan Madej (47 kg).

W Radomiu reprezentowało nas 40 zapaśników PTC. Dzięki dobrej postawie zawodników w klasyfikacji drużynowej PTC stanęło na II miejscu podium tuż za klubem gospodarza RCSZ Olimpijczyk Radom, wyprzedzając natomiast RKS Radomsko.

* * *

Trenerzy zapasów PTC Pabianice: Mariusz Łechtański (tel. 792-016-788) oraz Przemysław Kłębowski (tel. 513-182-611) prowadzą nabór chłopców do grup treningowych dzieci w rocznikach 2009-2014. Chętnych zapraszają do klubu na ul. Gdańską 7. Grafik zajęć oraz więcej informacji na stronie internetowej www.zapasy.com.pl lub na Facebooku klubowym: Zapasy Siłownia PTC Pabianice.