• Dobra passa tenisisty Szymona Kielana, zawodnika PKT Pabianice, rozpoczęła się dwa tygodnie temu na ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym w Bielsku-Białej.

18-latek wygrał cały turniej, pokonując wielu czołowych zawodników z Polski, m.in. Kamila Gajewskiego, Piotra Galusa, a w finale Macieja Rajskiego. Następnie Kielan wystartował w Bydgoszczy w 4. już edycji HANPLAST ENERGY OPEN (deblowy turniej rozgrywany w formule ProAm). Zwyciężył w nim razem z Rafałem Janowskim.

Przysłowiową wisienką na torcie były mistrzostwa Polski rozegrane w niedzielę, 14 marca, na kortach klubu Centrum w Bydgoszczy. Szymon zwyciężył bez straty seta w grze pojedynczej, pokonując po drodze takich zawodników jak: Yanna Wójcika, Piotra Matuszewskiego, a w finale Michała Mikułę 7:5, 6:0.

Szymon Kielan zdobył także wicemistrzostwo Polski w grze podwójnej w parze z Maksymilianem Kalnikowskim. W finale przegrali z deblem Michał Mikuła/Yann Wójcik 1:6, 3:6.

Szymon dopiero co skończył 18 lat i był to jego pierwszy singlowy start w mistrzostwach Polski. Lepiej być nie mogło!