Policyjna akcja „Wielkanoc 2021”

Policjanci ruchu drogowego od piątku, 2 kwietnia, do poniedziałku, 5 kwietnia, prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc-2021”.

 Pomimo ogłoszenia stanu epidemii, nie można wykluczyć zwiększenia natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego i związanego z tym ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa.

Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w dalszym ciągu są nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych: nagłe wtargnięcia na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych – wylicza st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. –  Nie bez znaczenia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego mają również osoby znajdujące się na drodze pod wpływem alkoholu, dlatego w tych dniach na drogach nad bezpieczeństwem podróżnych na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policjantów.

Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości z wizualizacją będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wszelkie wykroczenia. Szczególnie na nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń – apeluje st. sierż. Jachimek.