• Siedmioro zapaśników Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów awansowało do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym. Jest to rekordowa ilość zawodników w historii zapasów PTC. Wspaniała „siódemka” zaprezentowała się w świetlicy przy ulicy Gdańskiej.

Z oficjalnego rankingu ogłoszonego przez Polski Związek Zapaśniczy po dwóch Pucharach Polski kadetów (Warszawa i Racibórz) następujący zawodnicy PTC wywalczyli sobie prawo uczestnictwa w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach z następujących miejsc (na zdjęciu od lewej: Miłosz Domagała 92 kg – IV miejsce, Piotr Ludwiczak 65 kg – I miejsce, Szymon Pusz 65 kg – XV miejsce, Franciszek Gross 60 kg – XIII miejsce, Borys Miszczak 92 kg – XV miejsce, Jakub Makowski 71 kg – XII miejsce i Artur Pik 71 kg – I miejsce).

W finałach, które odbędą się 2-4 lipca w Pabianicach, zawalczy 16 najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej wyłonionych po eliminacjach w dwóch Pucharach Polski.

* * *

II Puchar Polski kadetów w zapasach (kolejna eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) rozegrano w Raciborzu pod koniec marca. Na starcie stanęło 186 zawodników z 47 klubów.

Zawodnicy PTC, oprócz wywalczenia prawa do udziału w finałach, walczyli o udział w mistrzostwach Europy kadetów, które odbędą sie w czerwcu w Sofii. Piotr Ludwiczak w wadze 65 kg zajął II miejsce. W finale stracił pechowo punkty na 3 sekundy przed końcem walki.

– Piotrek w pierwszym Pucharze Polski kadetów był pierwszy, teraz drugi, ale sprawa wyjazdu na mistrzostwa Europy się komplikuje, ponieważ jego przeciwnik Piotr Skalik jest zawodnikiem Unii Racibórz, a trenerem kadry jest trener klubowy tego zawodnika – mówi trener Sawosz. – Matematycznie Piotrek ma najlepszy bilans po dwóch turniejach, ale, jak uczy historia, niejednokrotnie interes klubowy brał górę nad interesem reprezentacji.

Podobnie ma się sprawa z Arturem Pikiem w wadze 71 kg. W I Pucharze Polski Artur był najlepszy, w Raciborzu zajął natomiast III miejsce. Jego kontrkandydat teraz był pierwszy, a w I PP był piąty. Nasz trzeci kandydat, Miłosz Domagała, zajął dopiero V miejsce i stracił szansę na reprezentowanie Polski w Sofii.

Pozostali pabianiczanie walczyli ze zmiennym szczęściem. Najdalej zaszedł po zmianie kategorii wagowej Jakub Makowski i wadze 71 kg zajął V miejsce, przegrywając walkę o brąz z kolegą klubowym Arturem Pikiem. Szymon Pusz w wadze 65 kg wygrał dwie walki i zajął IX m. Podobnie zawalczył najmłodszy w ekipie Franek Gross w wadze 60 kg (2 wygrane walki) -XII m. Po dwóch przegranych walkach z turnieju odpadli Borys Miszczak i Mateusz Jarzębski.

PTC w klasyfikacji klubowej zajęło VI miejsce na 47 startujących klubów.