Autobusy po nowemu

W związku z rozpoczęciem prac na Warszawskiej od 19 kwietnia nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Nieczynne są przystanki Warszawska/Sikorskiego, Warszawska/Konstantynowska (obydwa w stronę dworca PKP) oraz Warszawska/3 Maja (w stronę Rzgowa i Łodzi).

Autobusy linii 3 z Dworca PKP jeżdżą bez zmian aż do ul. 20 Stycznia. Następnie kierowane są objazdem ulicami Piotra Skargi i Bóźniczną do Konstantynowskiej, a dalej stałą trasą do Sikorskiego. Pojawił się dodatkowy przystanek na ul. Konstantynowskiej za ul. Warszawską. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

Autobusy linii 4 i 6 oraz weekendowe kursy linii D z Waltera Jankego jadą stałą trasą do ul. 20 Stycznia. Dalej kierowane są objazdem ulicami Piotra Skargi i Bóźniczną do Warszawskiej. Następnie jadą bez zmian. Autobusy zatrzymują się dodatkowo na przystanku Warszawska/Poprzeczna. Objazd obowiązuje tylko w podanym kierunku.

Autobusy linii T i Z41 z dworca PKP jeżdżą bez zmian do Starego Rynku, a dalej objazdem ulicami Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką i Sikorskiego do Warszawskiej. Następnie jadą stałymi trasami do Rzgowa i Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje również w przeciwnym kierunku.

Uruchomione zostały przystanki dodatkowe dla linii T i Z41. W kierunku Łodzi i Rzgowa: Konstantynowska, Konstantynowska/Partyzancka, Sikorskiego/PZTT. W kierunku dworca PKP: Sikorskiego/Warszawska, Sikorskiego/Partyzancka, Konstantynowska/Konopna, Konstantynowska/Warszawska. Autobusy linii T jadące w kierunku Rzgowa i Guzewa będą zatrzymywały się w centrum na przystanku Zamkowa/Kilińskiego zamiast na przystanku Zamkowa/Kościuszki.

Drobne zmiany dotyczą także rozkładów jazdy linii 5 i 7 w dni powszednie. Od 19 kwietnia zlikwidowany zostanie kurs linii 7 o godz. 9.30 z Jankego do zajezdni MZK. W zamian realizowany będzie kurs linii 5 o godz. 9.35 z Jankego do dworca PKP.