Pracownia grafiki 3D, biblioteka i pedagog

W środę, 21 kwietnia, w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy św. Jana odbyło się uroczyste otwarcie pracowni grafiki 3D, biblioteki szkolnej i gabinetu pedagoga szkolnego.

– Witam wszystkich zgromadzonych na uroczystym otwarciu pracowni grafiki 3D dla zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej – powiedziała Eliza Matusiak, p.o. dyrektora ZS nr 2. – Ta pracownia to jedyne takie dzieło w Pabianicach. Żadna ze szkół, która prowadzi kształcenie, nie ma takiego zawodu, i nie ma również tego typu pracowni, więc jest się czym pochwalić.

Fundusze na otwarcie pracowni Zespół Szkół nr 2 otrzymał od starostwa powiatowego w Pabianicach.

– Fundusze ze starostwa powiatowego to nie wszystko. Do tego potrzebne jest przedsiębiorczość i operatywność dyrekcji i pracowników szkoły. Z taką operatywnością mamy do czynienia właśnie tutaj w Zespole Szkół nr 2 – powiedział starostwa Krzysztof Habura. – Mimo że panuje pandemia, z którą walczymy od początku ubiegłego roku, mimo że uczniowie nie przychodzą na zajęcia, to nie znaczy, że w szkole nic się nie dzieje. W szkole dzieje się bardzo dużo. Są różnego rodzaju remonty i inwestycje po to, aby cały czas podnosić jakość edukacji, podnosić warunki nauki uczniów poprzez ulepszanie bazy dydaktycznej szkoły. Ta pracowania jest jednym z przykładów, co się w Zespole Szkół numer 2 wydarzyło. Jesteśmy dumni z tej pracowni.

Inwestycja kosztowała 50.000 zł (17.000 zł pozyskano z rezerwy oświatowej pochodzącej z Ministerstwa Edukacji).

Ale to nie koniec remontów w „Elektryku”. Całkowitemu odnowieniu uległa biblioteka szkolna. Remont ukończono w ubiegłe wakacje. Przeznaczono na to 30.000 zł. Kolejnym wyremontowanym pomieszczeniem jest gabinet pedagoga szkolnego. Na ukończeniu jest również remont pracowni fizyki i pracowni języka angielskiego.