Szkoła z Gigantami

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – programowanie w czterech wymiarach gamingu”, trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA.

„Szkoła z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych webinarów  z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7-11 oraz 12 -19 lat prowadzone są przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z internetu w aktywną kreację.

 – SZKOŁA Z GIGANTAMI to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki na średnim poziomie 46% pokazały, że istnieje duży problem w tym zakresie. Postanowiliśmy więc poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia, właśnie z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji, naszej nowej marki dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.

Event odbędzie się między 10 a 21 maja.

Organizatorem warsztatów „Szkoła z Gigantami” jest szkoła „Giganci Programowania”. Partnerem społecznym są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Patronami Honorowymi są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w tym prezydent Pabianic.