Uwaga, zmiany na Zamkowej!

Z powodu rozpoczęcia budowy kanału deszczowego od 28 kwietnia nastąpią na ulicy Zamkowej duże zmiany dotyczące komunikacji miejskiej oraz parkingów i taksówek.

Autobusy nadal będą kursować ulicą Zamkową, ale zmieni się lokalizacja ich przystanków. Od 28 kwietnia (środa) przystanek Zamkowa/Kościuszki zostanie zawieszony.

Autobusy będą zatrzymywały się: przystanek Zamkowa/Kilińskiego – linia D, busy do Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Konina oraz przewozy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi; przystanek Kilińskiego/SDH – autobusy PKS i busy do Bełchatowa oraz przewozy pracownicze do Pawlikowic; przystanek Zamkowa/Traugutta dla linii Z4, zlokalizowany obecnie za postojem taksówek przy CH Echo, zostanie przeniesiony na wysepkę tramwajową.

– Pozostałe przystanki zostaną w niezmienionych lokalizacjach, z tym że na przystankach Zamkowa/Lutomierska i Zamkowa/Staszewskiego postój autobusów będzie odbywał się na torowisku tramwajowym – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Postój taksówek zostanie przeniesiony z ul. Zamkowej (sprzed CH Echo) na ul. Traugutta, na wysokości Bricomarche (na chodniku, po stronie wschodniej).

Bez zmian pozostanie parkowanie między ul. Zieloną a Konopnickiej (dopuszczony postój na chodniku na zasadach ogólnych przy jezdni południowej), między ul. Wyspiańskiego a Wyszyńskiego (istniejące miejsca parkingowe w zatoce przy jezdni południowej), między ul. Wyszyńskiego a Waryńskiego (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni południowej), między ul. Waryńskiego a Narutowicza (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni południowej), przed Urzędem Miejskim (istniejące miejsca parkingowe w zatoce przy jezdni południowej) i od ul. św. Jana do posesji Zamkowa 23 (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni północnej).

– Ponadto zostaną utworzone dodatkowe tymczasowe parkingi między Narutowicza a Kościuszki, przy jezdni południowej (przy dotychczasowym przystanku autobusowym, który zostanie zawieszony), gdzie parkowanie będzie odbywać się tam na chodniku pod skosem, a także za „Dominem”, za SP nr 5 (wjazd od ul. Mickiewicza) oraz na ul. Wyspiańskiego, gdzie planowana jest zmiana organizacji parkowania z równoległego na ukośne – wylicza rzeczniczka.

W pozostałych lokalizacjach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.