Szczepienia nabierają tempa

Dzisiaj do PCM dotarło ponad tysiąc szczepionek. Zajęte były wszystkie łóżka i 4 respiratory na oddziale covidowym. Nadal nie wiadomo, co z punktem szczepień w SP nr 16.

      Jak w poniedziałkowy poranek poinformował dyrektor ds. administracyjno-technicznych szpitala, do placówki dotarła dostawa aż 1.040 szczepionek.

W tym tygodniu otrzymaliśmy bardzo dużo szczepionek. Nie są to jeszcze szczepienia populacyjne. To 640 sztuk firmy Pfizer, z czego 400 to drugie dawki. Przyjechało także 300 szczepionek koncernu AstraZeneca w ramach drugiej dawki dla nauczycieli oraz 100 sztuk dla roczników w przedziale 1952-1962 – wylicza dyrektor Adam Marczak.

O godz. 9.30 na oddziale covidowym zajęte były wszystkie łóżka (59). Na miejscach OIOM-owskich znajdowało się 4 pacjentów. Zajęte były 4 łóżka izolacyjne. Na oddziale przebywało 1 dziecko.

Najstarszy pacjent to 94-letnia kobieta, a najmłodszy to 32-letni mężczyzna – dodaje Marczak. – Od uruchomienia oddziału odnotowaliśmy 29 zgonów.

Czy wiadomo już co z powszechnym punktem szczepień? Czy będzie znajdywał się zgodnie z odgórną decyzją w PCM-ie, czy zgodzono się na otwarcie filii w SP nr 16? – o to pytamy dyrektora Marczaka.

Nie wiadomo, decyzja jeszcze nie zapadła – odpowiada.