Po Warszawskiej czas na Zamkową!

Zgodnie z zapowiedziami związanymi z modernizacją linii tramwajowej od 28 kwietnia nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Zamkowej. Spodziewajmy się również zmian dotyczących komunikacji miejskiej oraz parkingów i taksówek.

PROGREG InfraCity rozpoczyna prace na Zamkowej od budowy kanału deszczowego. Przystąpi do rozbiórki północnej nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. W związku z tym 28 kwietnia (środa) nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku od ul. Łaskiej do ul. św. Jana.

Nastąpi wygrodzenie północnej części jezdni na Zamkowej, od ulicy Łaskiej do św. Jana – informuje Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji PROGREG InfraCity. – W miarę postępu prac, gdy wykonawca będzie realizował roboty w obrębie skrzyżowań, należy liczyć się z tym, że ruch będzie odbywał się połówkowo.

Dotyczyć to będzie skrzyżowania Zamkowej z ulicami: Pułaskiego, Traugutta, Żeromskiego, Lutomierską, Reymonta, Staszewskiego.

Prace na skrzyżowaniach ul. Zamkowej z ul. Żeromskiego i Lutomierską oraz ul. Poniatowskiego i ul. Reymonta będą prowadzone naprzemiennie w celu zachowania przejazdu w obydwu kierunkach.

Na tym odcinku Zamkowej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania i zatrzymywania się – dodaje Wilczek.

Zmiany w ruchu obowiązywać będą przez cały czas trwania przebudowy odcinka.

Zawieszony przystanek, przeniesione taxi

Autobusy nadal będą kursować ulicą Zamkową, ale zmieni się lokalizacja ich przystanków. Od 28 kwietnia (środa) przystanek Zamkowa/Kościuszki zostanie zawieszony.

Autobusy będą zatrzymywały się: przystanek Zamkowa/Kilińskiego – linia D, busy do Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego i Konina oraz przewozy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi; przystanek Kilińskiego/SDH – autobusy PKS i busy do Bełchatowa oraz przewozy pracownicze do Pawlikowic; przystanek Zamkowa/Traugutta dla linii Z4, zlokalizowany obecnie za postojem taksówek przy CH Echo, zostanie przeniesiony na wysepkę tramwajową.

– Pozostałe przystanki zostaną w niezmienionych lokalizacjach, z tym że na przystankach Zamkowa/Lutomierska i Zamkowa/Staszewskiego postój autobusów będzie odbywał się na torowisku tramwajowym – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Postój taksówek zostanie przeniesiony z ul. Zamkowej (sprzed CH Echo) na ul. Traugutta, na wysokości Bricomarche (na chodniku, po stronie wschodniej).

Bez zmian pozostanie parkowanie między ul. Zieloną a Konopnickiej (dopuszczony postój na chodniku na zasadach ogólnych przy jezdni południowej), między ul. Wyspiańskiego a Wyszyńskiego (istniejące miejsca parkingowe w zatoce przy jezdni południowej), między ul. Wyszyńskiego a Waryńskiego (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni południowej), między ul. Waryńskiego a Narutowicza (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni południowej), przed Urzędem Miejskim (istniejące miejsca parkingowe w zatoce przy jezdni południowej) i od ul. św. Jana do posesji Zamkowa 23 (istniejące miejsca parkingowe przy jezdni północnej).

– Ponadto zostaną utworzone dodatkowe tymczasowe parkingi między Narutowicza a Kościuszki, przy jezdni południowej (przy dotychczasowym przystanku autobusowym, który zostanie zawieszony), gdzie parkowanie będzie odbywać się tam na chodniku pod skosem, a także za Dominem, za SP nr 5 (wjazd od ul. Mickiewicza) oraz na ul. Wyspiańskiego, gdzie planowana jest zmiana organizacji parkowania z równoległego na ukośne – wylicza rzeczniczka.

W pozostałych lokalizacjach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Przypominamy, że w związku z rozpoczęciem przebudowy układu torowo-drogowego wraz z infrastrukturą od poniedziałku, 19 kwietnia, nastąpiło zamknięcie ulicy Warszawskiej – od Kaplicznej do Sikorskiego, z całkowitym zakazem jazdy i parkowania.