Posprzątali las

W sobotę, 24 kwietnia, na akcję sprzątania wybrali się do Lasu Miejskiego pracownicy firmy Amazon.

Akcja pięknie nawiązała do obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów – powiedział leśniczy Marek Pawlak. Mamy las w granicach miasta, niestety, dużo spacerowiczów zostawia po sobie śmieci.

Na parking przy ul. 20 Stycznia przyjechało w sobotę przeszło 20 osób.

– Jest to już druga inicjatywa Forum Pracowniczego, bo chcemy dbać o środowisko i integrować pracowników – powiedział Rafał Stański, pomysłodawca akcji.

Społecznicy w małych grupach wyruszyli do sprzątania, kierując się wzdłuż ulicy 20 stycznia i Granicznej.

– Kocham las. Chcę, aby był czysty – mówi Natalia Jacoń, uczennica SP w Wadlewie, która przyjechała na akcję wraz z siostrą Sylwią (na zdjęciu).

Dzień wcześniej w akcji wzięła udział także 3. Pabianicka Drużyna Harcerska im. płk. Jana Kilińskiego „Czarna Trójka”, która w okolicach ulicy Siennej i Smugowej zebrała około 30 worków różnych śmieci.

– W porządkowanie terenów leśnych i okolic lasu włączyli się także mieszkańcy Pabianic, co jest szczególnie budujące, bo daje nadzieję na zmianę postrzegania naszego otoczenia. My, leśnicy nie czujemy się osamotnieni w wysiłkach dla utrzymania czystości w otaczającym nas środowisku – mówi leśniczy. – Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy biorą udział w podobnych akcjach, a szczególnie osobom, które na co dzień podczas spacerów poświęcają swój czas również na to, aby utrzymać czystość na terenach leśnych.