Ich pierwsza płyta

Długo oczekiwana debiutancka płyta „Polish Violin Duo” jest już na rynku muzycznym.

Duet tworzą: skrzypek Robert Łaguniak z Pabianic, którego pamiętamy z sukcesów na 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego i wielu innych konkursach międzynarodowych, oraz skrzypaczka Marta Gidaszewska z Poznania, mająca na koncie niemal sto zwycięstw w konkursach na całym świecie.

Skąd pomysł na płytę? – pytamy Roberta Łaguniaka.

– Po zdobyciu pierwszego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie w 2019 roku, zostaliśmy zauważeni przez wydawnictwo Dux, które dokumentowało wykonania konkursowe w wieloalbumowy zbiór mniej znanych polskich utworów. Zagraliśmy tam dwa duety Joachima Kaczkowskiego, polskiego skrzypka i kompozytora tworzącego na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Okazało się, że te utwory nigdy wcześniej nie były wydane na płytach i mogliśmy dokonać światowej premiery fonograficznej.

Na płycie uwiecznione zostały wszystkie duety na dwoje skrzypiec autorstwa Joachima Kaczkowskiego. Jest ich pięć. Każdy z nich podzielony wewnętrznie na trzy części.

Płytę można zamówić w sklepach EMPIK, na stronie internetowej firmy DUX, a od 5 maja będzie dostępna na internetowych serwisach streamingowych, np. Spotify, Tidal, Apple Music, Google Music

Dodaj komentarz