Od wtorku 263 zmienia trasę

W związku z realizacją kontraktu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny” od 4 maja (wtorek) nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łódzkiej z ul. Jana Pawła II w Ksawerowie.

Wykonawca robót poinformował, że we wtorek (4 maja) zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Łódzkiej z ul. Jana Pawła II w Ksawerowie po stronie torowiska tramwajowego.

– W związku z tym wyłączona z ruchu na skrzyżowaniu zostanie ulica Jana Pawła II – mówi Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji PROGREG InfraCity.

Wykonawca szacuje, że wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie przez 12 tygodni.

Planowane zmiany wpłyną na trasę i rozkład autobusów linii 263 w obu kierunkach.

Z Pabianic z Waltera Jankego autobusy 263 dojadą bez zmian do ul. Szkolnej w Ksawerowie, następnie pojadą objazdem ulicami: Zachodnią, Sienkiewicza i Łódzką do Pocztowej, dalej stałą trasą do Urzędu Gminy. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Zawieszone zostaną wszystkie przystanki na ul. Jana Pawła II. Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Zachodnia/szkoła (obydwa kierunki), Łódzka/Teklin – na żądanie (obydwa kierunki), Łódzka/Widzew-Żdżary (kierunek Pabianice).

Godziny odjazdów wybranych kursów z Ksawerowa zostaną przesunięte od 1 do 4 minut.

Dodaj komentarz