Mała Milenka potrzebuje specjalistycznego łóżka

4-letnia Milenka Malinowska z Pabianic zmaga się z chorobą nazywaną „dziecięcym alzheimerem”. W internecie trwa zbiórka na specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne.

Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadkim, uwarunkowanym genetycznie schorzeniem Niemann Pick, zwanym również „dziecięcym alzheimerem”. Choroba ta powoduje odkładanie się lipidów w narządach wewnętrznych (śledzionie, wątrobie, płucach, a przede wszystkim mózgu), co prowadzi do ich uszkodzenia. Dziewczynka stopniowo traci wszystkie podstawowe umiejętności, jakie wcześniej nabyła.

„Milenka nie chodzi, nie mówi, przestaje jeść. Schorzenie jest właściwie nieuleczalne i prowadzi do śmierci. Istnieją jedynie leki spowalniające rozwój choroby, są jednak bardzo drogie i nierefundowane. Milenka jest bardzo pogodna i uwielbia podróże. Codzienną opiekę nad dziewczynką bardzo ułatwiłoby specjalistyczne, nowoczesne wielofunkcyjne łóżeczko rehabilitacyjne m.in. z możliwością regulacji wysokości. Jego cena jest jednak bardzo duża i przekracza możliwości finansowe rodziny” – czytamy w opisie zbiórki.

Dziewczynka potrzebuje niemal 22 tys. złotych. Link, pod którym można przeczytać o Milence i przekazywać datki:

https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/562?fbclid=IwAR3qtp6_Qz1aggcU7Vuz1_LA7Z9BsRXfff-_xqG-02Rpe5DHV62PWuIAdTY

Dodaj komentarz