Policyjna statystyka

W cztery dni majówki na drogach województwa łódzkiego doszło do 21 wypadków, w których ranne zostały 24 osoby, a 2 poniosły śmierć.

W tym roku policyjne działania „Majówka 2021” rozpoczęły się w piątek, 30 kwietnia i potrwały do poniedziałku, 3 maja.

– Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych były i są niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych, jak nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych – wylicza st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – Wyruszając w każdą drogę oprócz standardowego wyposażenia, zabierzmy rozsądek. To gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu.

Podczas długiego weekendu na terenie województwa łódzkiego doszło do 21 wypadków drogowych. Ranne zostały 24 osoby, a 2 poniosły śmierć. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 99 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania, w 2020 roku w całym województwie doszło do 20 wypadków, w których rannych zostało 29 osób, a 2 poniosły śmierć. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz