Libacje i awantury na Szarych Szeregów

Do naszej redakcji zgłosił się zaniepokojony czytelnik, który doniósł o niebezpiecznych zdarzeniach, jakie mają miejsce w ostatnim czasie na skwerze przy ulicy Szarych Szeregów.

O sprawę zapytaliśmy komendanta straży miejskiej. Jak nas poinformował, skwer jest objęty monitoringiem.

W poprzednich latach nie stwierdziliśmy, jak również nie otrzymywaliśmy zgłoszeń, w wyniku których strażnicy musieli podejmować działania wobec młodzieży lub osób nieletnich – powiedział w rozmowie z Nowym Życiem Pabianic komendant Tomasz Makrocki. – Nasze czynności głównie dotyczyły osób po spożyciu alkoholu lub młodzieży, która niezgodnie z przepisami korzystała z urządzeń tam zainstalowanych.

Komendant przyznał jednak, że w ostatni weekend operatorzy monitoringu na Szarych Szeregów zarejestrowali zdecydowanie większe grupy młodzieży, które zachowywały się głośno i agresywnie.

 – Zarówno w sobotę, jak i niedzielę strażnicy interweniowali. Jedna nieletnia osoba z powodu bójki została odwieziona do domu pod opiekę rodziców. Dodatkowo tą sprawą będzie zajmował się nasz patrol szkolny oraz zespół do spraw nieletnich KPP Pabianice – poinformował Makrocki. – W związku z tą sytuacją będziemy zwracać większą uwagę na to miejsce, szczególnie w okresie weekendu.

Szef strażników rozważa także zainstalowanie specjalnego głośnika. Podobne znajdują się już w parku Słowackiego i na Lewitynie.