Na pomoc policjantowi z Pabianic

27 maja aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik odwiedził pabianicką komendę. Policjant mimo ciężkiej choroby nie zapomina o miejscu, któremu poświęcił swoje zawodowe życie. Koledzy apelują o pomoc w zebraniu pieniędzy na jego leczenie.

Aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik spotkał się z komendantem Jarosławem Tokarskim. Podczas wizyty policjant serdecznie podziękował za okazaną życzliwość, pomoc i wsparcie. Dodał, że terapia, której teraz jest poddawany, przynosi pozytywne efekty.

Dzięki ludziom o wielkim sercu mógł rozpocząć kosztowne leczenie. Jest wdzięczny za każdą, nawet najmniejszą pomoc – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek.Jednak aby nie zaprzepaścić dotychczasowego trudu, musi kontynuować terapię. Rafał choruje na najgroźniejszy z nowotworów, ale mimo to nie poddaje się. My również tego nie róbmy! Każdy może pomóc, bo Rafał pomagał każdemu! Wierzymy, że razem uratujemy mu życie.

Zorganizowana w styczniu tego roku zbiórka pieniędzy na leczenie metodą Nano Therm w Lublinie cieszyła się ogromnym powodzeniem. W zaledwie kilka dni uzbierano ponad 196 tysięcy złotych, a zrzutka została udostępniona niemal 3000 razy.

Niestety, okazało się, że metoda leczenia, na którą były zbierane pieniądze, stanowi zbyt wielkie zagrożenie dla życia naszego policjanta. W tej chwili jedyną możliwą do zastosowania metodą jest immunoterapia, którą można zrealizować w prywatnej klinice w Niemczech. Całkowita suma leczenia jest ogromna i wynosi około 520 tysięcy złotych – dodaje funkcjonariuszka.

Zebrane pieniądze podczas pierwszej zbiórki umożliwiły rozpoczęcie leczenia. Potrzeba jeszcze 320 tysięcy złotych, aby dokończyć innowacyjną terapię i dać Rafałowi Dzwonnikowi szansę na życie.

Link do zbiórki pieniędzy: https://zrzutka.pl/zehcuf

Rafał Dzwonnik, nazywany przez pabianickich policjantów „Naszym Dzwonkiem”, ma 46 lat. W policji służy od ponad 20 lat. Od 2018 roku na stanowisku koordynatora Zespołu ds. Nieletnich i Patologii pabianickiej komendy, gdzie zajmował się szerzeniem profilaktyki i zwalczaniem przestępczości wśród młodzieży. Rafał to doświadczony policjant, pracowity i zaangażowany w każde wykonywane działanie. Przede wszystkim to jednak wspaniały człowiek – ciepły, serdeczny, życzliwy i lubiany przez wszystkich. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, zawsze wyróżniał się wzorową postawą. Nawet teraz, w tak ciężkiej sytuacji w jakiej się znajduje, stara się pomagać innym. Kiedy dowiedział się o chorej dziewczynce, 11-miesięcznej Mai z Łodzi, postanowił przyłączyć się do akcji ratowania jej życia. Po zakończonej pierwszej zbiórce na swoje leczenie jego grupa licytacyjna została dedykowana Mai. Między innymi dlatego udało się zebrać całą potrzebną kwotę na ratowanie życia chorego dziecka.

Dodaj komentarz