O czym marzą dzieci?

Dziś obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Dziecka. Z tej okazji o prezentowych marzeniach rozmawiamy z przedszkolakami przy ZSP w Dłutowie.

W sześciooddziałowej placówce usytuowanej tuż przy lesie, czyli w Leśnym Przedszkolu, uczą się grupy Jeżyków, Leśnych Skrzatów, Zajączków, Wiewiórek, Muchomorków i Misiów. Przedszkolaki opowiedziały nam, co chciałyby dostać w prezencie na Dzień Dziecka. Nie brakowało zaskakujących i kreatywnych pomysłów.

Ja chciałabym dostać biurko do nowego domu – rozmarzyła się 6-letnia Liliana Jabłońska.

Jej rówieśniczki, Milenka Brożek i Jagoda Gil postawiły na książkę i dużą lalkę Barbie z domkiem. Lalkę chciałaby dostać także 5-letnia Oliwka Orzeszyna. Jagoda Skiba chciałaby z kolei pojechać na basen.

– A ja chciałabym aparat do robienia zdjęć całemu światu, bo u mnie ganiają się zające, wiewiórki i sarny – powiedziała rezolutna 5-letnia Oliwka Wenecka.

A o czym marzą chłopcy? 6-letni Marcel Michaś bardzo chciałby dostać modną ostatnimi czasy hulajnogę elektryczną. Na jednoślad postawił też jego rówieśnik Tymek Szymański. On marzyłby o… crossie.

– Ja chcę dostać grę na komputer – oświadczył 6-letni Wojtek Rybak.

Jego koledzy, Michał Rygielski i Krystian Śliwiński chcieliby dostać kolejno klocki lego oraz narty i super zings (jedna z kolekcji wydawniczych w postaci figurek przeznaczonych dla dzieci).

– Marzę o figurce piłkarza, koparce, grze i niebieskiej lampie, którą się składa – wyliczył skrupulatnie 5-letni Jaś Drozdowski.

Staś Kuna marzy o ciągniku na pilota, a Mateusz Kolasa o 80 żołnierzykach w pudełku.

A ja chcę pójść na trening z piłkami – stwierdził 5-letni Aleksander Kowalczyk.

Rodzice wiedzą już co robić. A dzieciom w dniu ich święta życzymy, aby wszystkie te marzenia się spełniły!

Redakcja