Sumici wicemistrzami Polski

Mistrzostwa Polski kadetów w sumo, które odbyły się 29 i 30 maja w Suwałkach, zgromadziły 246 zawodników i zawodniczek. Wśród 7-osobowej grupy sumitów z PTC najlepiej spisał się Mateusz Jarzębski, który wadze 65 kg zdobył wicemistrzostwo.

– Mateusz z niedowagą walczył rewelacyjnie, stosując techniki zejścia z linii ataku przeciwnika i po trzech zwycięskich pojedynkach przegrał dopiero w finale – powiedział trener Waldemar Sawosz.

Jakub Makowski w wadze 75 kg zajął punktowane V miejsce, a Dominik Uljanowicz IX m. W kategorii open Dominik zajął VII miejsce, a Jakub był IX.

Po raz pierwszy w historii PTC stanęło do rywalizacji drużynowej (trzyosobowe składy + 1 rezerwowy). Wystąpiło w składzie: Borys Miszczak, Jakub Makowski, Dominik Uljanowicz i rezerwowy Mateusz Jarzębski.

Ciekawostką jest, że skład ustalony pod względem wag w kolejnych meczach jest niezmienny i może się zdarzyć, że waga 65 kg powalczy z zawodnikiem +95 kg. Są to bardzo emocjonujące pojedynki – szybkość i zwinność przeciw rozpędzonej masie.

W pierwszym meczu PTC przegrało z MKS Juwenią Wrocław, by w drugim meczu pokonać MKS Rokita Dolny Brzeg i zdobyć wicemistrzostwo Polski kadetów w drużynie. Najlepszym zawodnikiem PTC w walkach drużynowych był Dominik Uljanowicz.

Dodaj komentarz