Kaskadowy pomiar prędkości podsumowany

2 czerwca  policjanci przeprowadzili działania pod hasłem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na terenie województwa łódzkiego ujawnili 1096 wykroczeń.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku. Podczas środowych działań takich punktów na terenie łódzkiego było aż 1149.

Głównym celem tych pomiarów jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji. W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia, m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego, jak również na kierowanie pod wpływem alkoholu czy innych środków.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek. – Taka wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Dostosujmy także prędkość do trudnych warunków atmosferycznych panujących na drogach. Warto nadmienić, że niedostosowanie prędkości jest najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych w województwie łódzkim!

W trakcie „Kaskadowego pomiaru prędkości” policjanci na drogach województwa łódzkiego ujawnili 1096 wykroczeń, w tym aż 851 dotyczących przekroczenia prędkości. W 23 przypadkach zakończyło się to zatrzymaniem prawa jazdy.

Dodaj komentarz