• Pasmo górskie Rudawy Janowickie było areną tegorocznych mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację.

Górski teren z dużymi przewyższeniami, licznymi skałami i kamieniami był bardzo wymagający fizycznie, ale i nawigacyjnie sprawiał sporo problemów. Ale nie dla zawodników Azymutu.

Na podium MP w biegu indywidualnym stanęło aż pięciu naszych biegaczy. Złoto wywalczyły  niezawodne: Julia Krempińska w K18 i Maria Pabich w K35; srebro Katarzyna Konc w K45, a brąz Tomasz Pabich w M35 i Tomasz Tkaczuk w M40. W pierwszej szóstce zameldowali się nasi młodzi zawodnicy z kategorii „szesnastek” (K16 i M16). Kaja Młynarczyk była piąta, Maciej Sztranek czwarty, a Oskar Wesołowski szósty.

W biegu sztafetowym Azymut Pabianice stawał na podium trzy razy. Srebrne medale wywalczyli chłopcy z kategorii M16 w składzie: Maciej Sztranek, Franciszek Krempiński i Oskar Wesołowski, oraz panowie z kategorii M105: Michał Łubis, Tomasz Tkaczuk i Tomasz Pabich. Po brąz sięgnęły dziewczyny z kategorii K18: Alicja Grochowalska, Kaja Młynarczyk i Julia Krempińska.

Bardzo dobre czwarte miejsce, po zaciętej walce, zajęli chłopcy z M16: Jerzy Durma, Jakub Wiśniewski i Karol Sieroń.