Pracowity weekend za miedzą

Mało odpoczynku w miniony długi weekend mieli strażacy z Konstantynowa Łódzkiego. W ostatnich dniach wyjeżdżali aż 10 razy!

Zła passa rozpoczęła się już na samym początku długiego czerwcowego weekendu. W środę po południu druhowie z OSP Konstantynów udzielali pierwszej pomocy starszej kobiecie na ulicy Zgierskiej.

Poszkodowana potknęła się, przewróciła i doznała urazu głowy. Nasze działania polegały na udzielaniu jej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego – opowiadają strażacy.

W piątek ochotnicy z samego rana pognali na pomoc… ptakowi. Zwierzę utknęło w szybie wentylacyjnym na ulicy Słowackiego. Ochotnicy wyciągnęli wycieńczonego ptaszka i przekazali służbom weterynaryjnym.

W sobotę strażaków z OSP Konstantynów czekały aż 4 wyjazdy. Najpierw udali się ratować mieszkańców przed… wężem.

W sobotę o godz. 14.52 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Skłodowskiej, gdzie do budynku miał wpełznąć wąż. Po przeszukaniu obiektu nie potwierdziliśmy zagrożenia. Gad prawdopodobnie sam oddalił się z miejsca zdarzenia. Alarm został zakwalifikowany jako fałszywy – relacjonują ochotnicy.

Już o godz. 15.35 strażacy musieli udać się na ulicę Łabentowicza do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w ewakuacji osoby poszkodowanej z dachu budynku.

Działania polegały na ewakuacji rannego mężczyzny z dachu, z wysokości kilku metrów przy użyciu deski ortopedycznej, lin i drabiny. Mężczyzna został przetransportowany do jednego z łódzkich szpitali – wyjaśniają dzielni druhowie.

Ten dzień nie był łaskawy dla strażaków. Kilka minut po powrocie do bazy musieli wyjechać do pożaru lasu na ulicy Letniskowej.

Na miejscu zastaliśmy pożar gałęzi poszycia leśnego na powierzchni około 200 m2. Pożar został ugaszony przy użyciu jednego prądu wody i podręcznego sprzętu gaśniczego – opowiadają strażacy z Konstantynowa.

W akcji brała udział także OSP Bechcice.

Około 23.00 doszło do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Niesięcin w Konstantynowie.

– Paliła się altana wypełniona materiałami łatwopalnymi. Działania na miejscu zdarzenia trwały godzinę. Strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Pomagała nam OSP Niecięcin i JRG nr 9 z Łodzi – wspominają druhowie.

W niedzielę, 6 czerwca, w trakcie jednej zmiany strażaków PSP miały miejsce cztery wyjazdy do działań ratowniczo-gaśniczych. Znów wszystkie na terenie gminy Konstantynów Łódzki…

Był to alarm fałszywy, miejscowe zagrożenie i dwa pożary – wyliczają ochotnicy. – Prosimy o spokój! Koniec długiego weekendu, odpoczywamy!

W działaniach udział wzięło 7 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej (6 OSP Konstantynów i 1 OSP Bechcice), w sumie 30 druhów.

foto: OSP Konstantynów

Dodaj komentarz