Policja i długi weekend

Od 2 do 6 czerwca w województwie łódzkim doszło do 36 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 43 zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 109 nietrzeźwych kierujących. Jak na tle tych statystyk wypadł nasz powiat?

Od środy do niedzieli policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa. Działania poprzedziła ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” przeprowadzona 2 czerwca.

W ciągu 5 dni długiego weekendu w powiecie pabianickim auta „stuknęły się” 19 razy. Wypadków, na szczęście, nie było. Funkcjonariusze przeprowadzili 200 kontroli i wystawili 180 mandatów (głównie za przekroczenie prędkości).

Pabianiccy policjanci złapali 3 kierowców pod wpływem alkoholu i 4 bez uprawnień do kierowania pojazdami (w tym 2 z dożywotnim zakazem siadania za kółko). 2 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

– Zatrzymano także jedną osobę, która okazała się poszukiwaną do odbycia kary – mówi nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy. – Policjanci biorący udział w działaniach pełnili służbę w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a także na motocyklach oraz z wideorejestratorami, nieprzerwanie do niedzieli, 6 czerwca.

Zwracali szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz przyglądali się, jak zostały przyswojone nowe przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca.

Dla porównania, rok temu podczas długiego, czerwcowego weekendu policjanci w województwie łódzkim odnotowali 35 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 35 zostało rannych. Policjanci ujawnili wówczas 122 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz