Zmiany w ruchu na Warszawskiej i DK71

W związku z realizacją „Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego” 9 czerwca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Warszawskiej i drodze krajowej nr 71 w Pabianicach.

Od środy, 9 czerwca, zostaną wprowadzone kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu na ul. Warszawskiej w Pabianicach oraz na drodze krajowej nr 71, od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Rzgowską. Są one zgodne z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu.

– Zmiany będą polegać m.in. na zawężeniu jezdni ul. Warszawskiej w kierunku zachodnim (ruch dwukierunkowy zostanie utrzymany) i ograniczeniu prędkości. Skrzyżowania z ulicami poprzecznymi pozostaną otwarte – wyjaśnia Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji w PROGREG Infracity. – Przystanek autobusowy zostanie przesunięty z dotychczasowej lokalizacji w kierunku do ul. Dobrej wraz z wyznaczeniem tymczasowego przejścia dla pieszych, ale na późniejszym etapie, w czasie rozpoczęcia w tym miejscu robót budowlanych, o czym zostaną Państwo odpowiednio poinformowani.

Wprowadzona organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 8 miesięcy.

Dodaj komentarz