Podwójny blues

Dwa koncerty w miniony weekend w łódzkich pubach zagrali muzycy z pabianickiego zespołu Haze Acoustic Trio.

Pierwszy raz w tym roku mogliśmy zagrać dla publiczności – pochwalił się Krzysztof Młudzik, wokalista i gitarzysta. – Jestem  zadowolony, gdyż była pełna frekwencja. 

Pierwszy koncert odbył się w pubie Wake & Roll Park na Stawach Stefańskiego. Wraz z Krzysztofem Młudzikiem zagrali Jacek Urlik na harmonijce i Dawid Młudzik na instrumentach perkusyjnych.

Następnego dnia trio wystąpiło w łódzkim Tiki-j Barze.

Niedawno kupiłem gitarę akustyczną i gramy teraz nowy program – dodał wokalista.

Haze Acoustic Trio to grupa stworzona przez liderów dwóch czołowych bluesowych kapel z Pabianic: Krzyśka Młudzika (Blue Haze) – gitara i ocal oraz Jacka Urlika (Tipsy Drivers) – harmonijka ustna, wzmocniona rytmicznie przez Dawida Młudzika (Lemon dog, Comin to town) obsługującego cajona. Źródło ich inspiracji to blues i jego odmiany, reprezentowane m.in. przez takich wykonawców jak Muddy Waters, Robert Johnson, J. J. Cale, aż po wykonawców takich jak Zakk Wylde czy Chris Cornel.

– Wykonujemy również wiele własnych kompozycji. Sięgamy często po ballady, które w niezwykły sposób oddają atmosferę akustycznego grania połączonego z charakterystycznym „klimatycznym” brzmieniem harmonijki ustnej – mówią muzycy.

Dodaj komentarz