Policja apeluje o ostrożność w upały

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Policja apeluje, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.

Przy upałach w aucie robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza tego konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia.

Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt – mówi nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy.

Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu, włącznie z wybiciem szyby – dodaje policjantka.

Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy policję, dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub pod 112.

Dodaj komentarz