• W czerwcu otworzono stacjonarne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie pabianickim. Na naszym terenie działa ich osiem.

    Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują każdej osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.

    W celu umówienia wizyty stacjonarnej starostwo prosi o kontakt telefoniczny pod nr. (42) 225 40 80 lub mailowy: npp@powiat.pabianice.pl.

    Od początku 2019 roku w powiecie pabianickim funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 8 lokalizacjach, które prowadzą członkowie Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi oraz adwokaci i radcy prawni realizujący nieodpłatną pomoc prawną na rzecz Fundacji „Młodzi Ludziom”.

    W związku z sytuacją epidemiologiczną w 2020 roku zostały wprowadzone porady zdalne, telefoniczne (udzielono ich 1.856). Tydzień temu, 7 czerwca, powrócono do spotkań w cztery oczy.

    Punkty porad mieszczą się w: Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach przy ul. św. Jana 10, Starostwie Powiatowym przy ul. Piłsudskiego 23, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Sucharskiego 1/34, Konstantynowskim Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Słowackiego 115, Gminnym Ośrodku Kultury w Lutomiersku przy ul. Jana Pawła II 136, w Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie przy ul. Jana Pawła II 17, Urzędzie Gminy w Dobroniu przy ul. 11 Listopada 98 oraz w Domu Kultury w Dłutowie przy ul. Polnej 3.

    Udostępnij