• Racibórz był gospodarzem V memoriału Grzegorza Pieronkiewicza, polskiego zapaśnika i byłego prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego. W upalną sobotę, 19 czerwca, na raciborskich matach świetnie zaprezentowali się zawodnicy PTC.

W kategorii 52 kg o złoty medal walczyło dwóch pabianiczan. Lepszy okazał się Julian Jagusiak, który pokonał Łukasza Jarzębskiego. Drugi złoty krążek dla PTC wywalczył Adrian Drzewiecki (kat. 75 kg), który pokonał Jakuba Koska z Czech. W drodze do finału Adrian wygrał wszystkie walki na przewagę punktową. W kategorii 85 kg świetnie walczył Hubert Szczech. W finale pokonał zawodnika z Czech – Karola Cecha. W drodze do finału również wygrał wszystkie walki, nie tracąc żadnego punktu technicznego. Czwarte złoto dla PTC w kategorii 100 kg zdobył Marcel Chrzęst. W walce finałowej pokonał Filipa Dorozińskiego z ZKS Radomsko.

Brązowe medale do Pabianic przywieźli: Gracjan Adamiec (41 kg), Tomasz Olejniczak (68 kg) i najmłodszy ze startujących zawodników Wiktor Szachniewicz (do 52 kg). O brązowe medale walczyło jeszcze dwóch zawodników: Filip Ganziuk (44 kg) przegrał z Andrejem Charvatem z Czech, Piotrek Jarzębski (48 kg) przegrał także z Czechem – Nikolasem Doupovecem, zajmując ostatecznie V miejsca.