• Dwa tygodnie po Mistrzostwach Europy U23 Kinga Królik zwycięża w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w lekkiej atletyce.

24 – 25 lipca w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu zawodniczka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik pewnie zwyciężyła w biegu na 3000 m z przeszkodami. Prowadząc od startu do mety, wygrała z czasem 10:20,25, uzyskując ponad 50-metrową przewagę nad następną zawodniczką. W drugim dniu zawodów uplasowała się na 5. pozycji w biegu na 1500 m, z czasem 4:30,98.

Dla Kingi był to ostatni start w mistrzostwach Polski w bieżącym sezonie. W tym roku pabianiczanka zdobyła 4 medale. Dwa w Mistrzostwach Polski Seniorów: srebrny 3000 m, Halowe Mistrzostwa Polski – medal brązowy 3000 m z przeszkodami. Dwa medale Mistrzostw Polski U23: złoty 3000 m z przeszkodami i medal srebrny na 10.000 m.

Teraz biegaczka Azymutu rozpoczyna przygotowania do drugiej części sezonu. Od 1 do 13 sierpnia będzie przebywała na krótkim zgrupowaniu klubowym w Szklarskiej Porębie. 15 sierpnia startem w biegu na 800 m podczas memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie rozpocznie jesienną serię startów. Zakończy ją biegiem na 3000 m z przeszkodami podczas mityngu ISTAF w Berlinie (12 września). Uff!