• Na stadionie AZS-u Łódź odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w lekkiej atletyce.

11 września w zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Jeden z najbardziej wartościowych wyników uzyskał reprezentant UKS Azymut Pabianice Kacper Kurowski. Wygrał bieg na 2000 metrów z ponad 100-metrową przewagą. Uzyskane 6:06,70 to aktualnie trzeci czas w Polsce w kategorii młodzików.

* * *

W niedzielę, 12 września, rozegrano międzynarodowy mityng lekkoatletyczny ISTAF Berlin 2021. Były to jubileuszowe zawody, ponieważ po raz pierwszy zostały rozegrane 100 lat temu. Tegoroczne zgromadziły wielu wybitnych zawodników na czele z rekordzistą świata i zarazem mistrzem olimpijskim z Tokio Warholmem Karstenem.

W zawodach wzięła udział trójka Polaków: Piotr Lisek, Aneta Lemiesz (pacemaker) oraz reprezentantka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik (na zdjęciu). Kinga wystąpiła na swoim koronnym dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Na starcie stanęło 14 zawodniczek, w tym trzy Kenijki. Bieg wygrała reprezentantka Niemiec Gesa Felicyta Krause (V miejsce w Tokio) z czasem 9:26,00. Pabianiczanka uplasowała się na VIII premiowanym miejscu z bardzo dobrym czasem 9:43,14.

To przedostatni start Kingi w tym sezonie. W piątek (17 września) będzie biegać jeszcze w Niemczech na dystansie 2000 metrów z przeszkodami.