• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Zimą, tak jak i latem, również możemy zadbać o swoją formę oraz dobre samopoczucie. Udowadniają to narciarze, którzy z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg, aby móc wyruszyć w góry. Jazda na nartach przynosi wiele korzyści naszemu zdrowiu i samopoczuciu, jednak musi ona być w stu procentach bezpieczna. Jak zadbać o bezpieczeństwo nie tyko swoje, ale i wszystkich osób, z którymi będziemy wypoczywać zimą, jeżdżąc na nartach?

    Wypadek na stoku? Tylko bez paniki

    Wypadek na stoku może przydarzyć się każdemu, bez względu na to, jakie mamy doświadczenie w jeździe na nartach. Najważniejsze jest wtedy zachowanie zimnej krwi i postępowanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tak aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia, a także nie stanowić zagrożenia dla innych. Zawsze w razie wypadku musimy wezwać pomoc – w Polsce zwykle możemy otrzymać ją za darmo, jednak poza granicami kraju musimy za nią zapłacić z własnej kieszeni. W naszych głowach pojawia się wtedy pytanie, ile to wszystko będzie kosztować? Faktem jest, iż koszty ratownictwa zagranicą mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, dlatego o wiele lepiej jest zawczasu wykupić ubezpieczenie narty. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się rachunkami, jakie wystawią nam służby ratownicze i medyczne.

    Dlaczego EKUZ to za mało?

    Większość osób przed wyjazdem poza granice kraju, wyrabia sobie kartę EKUZ. Uprawnia ona do korzystania ze świadczeń medycznych zagranicą, niemniej jednak dla narciarzy jest ona zbyt małym zabezpieczeniem. Dlaczego? Ponieważ jej posiadacze nie mogą ubiegać się o zwrot kosztów:

    • ratownictwa,
    • transportu do kraju,
    • usług medycznych wykonywanych w placówkach komercyjnych,
    • niektórych świadczeń medycznych,
    • rehabilitacji.

    W praktyce karta EKUZ pozwala nam skorzystać z darmowej pomocy medycznej w publicznych placówkach służby zdrowia, do których jednak musimy dostać się we własnym zakresie. Dodatkowo na miejscu zostaną wykonane jedynie zabiegi, które ratują życie poszkodowanego oraz jego zdrowie.

    Jaką polisę wybrać dla siebie i swojej rodziny?

    Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej jest uzależniony przede wszystkim od kraju, do jakiego zamierzamy udać się na wypoczynek. W każdym z nich obowiązują bowiem inne procedury dotyczące narciarzy, a także inne koszty usług medycznych. Przykładowe oferty ubezpieczeniowe dla narciarzy, którzy wybierają się szusować do Czech, przedstawione zostały na stronie https://www.ubezpieczenienanarty.pl/p/jakie-ubezpieczenie-na-narty-do-czech/49.html. Oferty konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych różnią się ceną, na którą wpływ ma:

    • suma ubezpieczenia,
    • długość trwania ochrony ubezpieczeniowej,
    • zakres ochrony ubezpieczeniowej.

    W ramach niektórych propozycji możemy zabezpieczyć nie tylko zdrowie własne oraz członków naszej rodziny, ale również uchronić się przed utratą bagażu bądź kradzieżą sprzętu narciarskiego. Co ważne, polisę dla narciarzy możemy wykupić przez internet, bez wychodzenia z domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lada dzień planują wyjazd na urlop. 

    Udostępnij