wosp

talk2me

talk2me

podnosniki

talk2me

talk2me

Na służbieNowe Życie PabianicZ miasta

Nowi policjanci w komendzie

Nowi policjanci w komendzie

11 stycznia (wtorek) w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Do garnizonu dołączyło 150 mundurowych, w tym 3 do  pabianickiej komendy.

Nowo przyjętych policjantów powitał komendant wojewódzki nadinsp. Sławomir Litwin, który w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie i rolę policji w społeczeństwie. Głos zabrali także zaproszeni goście: pierwszy wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Robert Baryła. Po uroczystości wicemarszałek przekazał kluczyki do dwóch pojazdów typu quad na ręce naczelnika łódzkiego wydziału KWP oraz dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

W pabianickiej komendzie służbę pełnić będzie 3 nowych funkcjonariuszy, dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Nabór do służby prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin przyjęcia zaplanowano na 7 marca.

Foto: policja

Udostępnij

O autorze