wosp

talk2me

talk2me

podnosniki

talk2me

talk2me

Nowe Życie PabianicZ miasta

Warsztaty ekologiczne dla dzieci

Warsztaty ekologiczne dla dzieci

Projekt #ŻyciodajneSerce trwa. Niebawem odbędzie się szereg edukacyjnych warsztatów dla dzieci – poinformowała Grupa Wolontarystyczna „Agrafka”.

Przypomnijmy: #ŻyciodajneSerce to jeden z 18 wygranych projektów, który w ramach Konkursu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO” – edycja 2021 Fundacja Santander Bank Polska, otrzymał największy grant w wysokości 8.000 zł. Pabianicka idea miała na celu stworzenie na zaniedbanym terenie na Zatorzu przyjaznej i ekologicznej przestrzeni dla życia pszczół i ludzi.

Park na Zatorzu to miejsce, o które zawalczyli mieszkańcy okolic. Przy wsparciu władz miasta, Fundacji Santander Bank Polska oraz Ogrodów Evergreen nastąpiła zmiana, która będzie cieszyć dzieci, rodziców i seniorów przez kolejne lata – mówi Agnieszka Jaksa, szefowa „Agrafki”. – Każdy z nas ma wpływ. Każdy z nas może zadbać o swoje okolice, o atmosferę i jakość naszego społecznego życia. Są sprawy, na które nie mamy wpływu, ale cała reszta to nasza motywacja, wiara i praca. Róbmy coś razem! Działajmy!

Na zdjęciach udostępnionych przez wolontariuszy na ich facebookowym profilu widać przestrzeń parku na Zatorzu przed i po zmianie.

foto: „Agrafka”

Udostępnij

O autorze