wosp

talk2me

talk2me

podnosniki

talk2me

talk2me

Nowe Życie PabianicZ miastaZ powiatu

ZS nr 2 najwyżej w rankingu szkół

ZS nr 2 najwyżej w rankingu szkół

11 stycznia ogłoszono wyniki najnowszej XXIV edycji rankingu „Perspektyw” odnośnie  szkół w województwie łódzkim.

Wczoraj poznaliśmy wyniki XXIV edycji rankingu „Perspektyw” dotyczącego szkół średnich (liceów i techników) w kraju i poszczególnych województwach.

Wśród pabianickich szkół najwyżej uplasował się Zespół Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego. Technikum zawodowe znalazło się na 6. miejscu w województwie i 107. w kraju.

Drugie w kolejności jest technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. mjr. pil. Władysława Szcześniewskiego w Ksawerowie. Placówka zajęła 24. miejsce w Łódzkiem i 390. w Polsce.

Jako trzecie na liście znalazło się technikum w Zespole Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic – 38. miejsce w województwie i poza pięćsetką w kraju.

Na 60. miejscu w województwie i również na ponad 500. miejscu w Polsce uplasowało się technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego.

Jeśli chodzi o ranking liceów, to I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego zajęło 24. miejsce w Łódzkiem i 282. w kraju. Konkurencyjne II LO im. Królowej Jadwigi jest 38. w województwie i 504. w kraju.

Zwycięzcami rankingu zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. 

Udostępnij

O autorze