wosp

talk2me

talk2me

podnosniki

talk2me

talk2me

Nowe Życie PabianicZ miastaZ powiatu

Samorządowcy dla chorej Róży

Samorządowcy dla chorej Róży

Wójt oraz radni z gminy Ksawerów rozpoczęli challenge dla samorządowców. To w ramach pomocy chorej na złośliwy nowotwór 3-letniej Róży, córki strażaka i naczelnika OSP Wola Zaradzyńska.

Przypomnijmy: 3-letnia Róża, córeczka strażaka i naczelnika w OSP Wola Zaradzyńska zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Oczekuje na leczenie protonami w Niemczech. Niestety, NFZ pokrywa tylko część kosztów terapii. Dlatego rodzina dziewczynki prosi o pomoc. Na facebookowym profilach wszystkich jednostek OSP z powiatu pojawił się apel o wsparcie dla chorej 3-latki.  Strażacy zachęcają do przekazania 1% podatku na leczenie Róży i wpłat na konto fundacji.

Później druhowie zorganizowali challenge „Róża dla Róży”. Akcja robienia pompek i wpłacania datków na fundację, pod której skrzydłami jest chora dziewczynka rozlała się po okolicy. Wczoraj OSP Ldzań poinformowała na swoim Facebooku, że oprócz zadania przekazuje 3-latce 450 zł, które udało się druhom zebrać w jednostce.

O co chodzi w nowej akcji, którą rozpoczął Urząd Gminy Ksawerów? Nominowany samorząd ma 48 godzin na wykonanie zadania – przeczytania fragmentu wybranej przez siebie bajki. Za jego wykonanie na konto fundacji wpłacić musi 50 zł, za niewykonanie – 200 zł. Samorząd nominowany ma prawo nominować kolejne 3 samorządy lub instytucje.

Wpłat na leczenie Różyczki można dokonywać na konto:

Fundacja Zobacz Mnie

50-069 Wrocław ul Ofiar Oświęcimskich 14/11

Tytuł: Róża Hawryluk – Kłaniewska

Santander Bank Polska: 28-1090-2398-0000-0001-4358-4104

foto: UG Ksawerów

Udostępnij

O autorze