wosp

talk2me

talk2me

podnosniki

talk2me

talk2me

Nowe Życie PabianicZ miasta

200 osób skorzystało z punktu programu „Czyste powietrze”

200 osób skorzystało z punktu programu „Czyste powietrze”

Od października w ratuszu działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”. Z konsultacji osobistych lub telefonicznych w sprawie dotacji na wymianę pieca lub ocieplenie domu skorzystało dotąd 200 osób.

Złożono 18 wniosków o dofinansowanie i 3 wnioski o wypłatę środków. Dużo osób jest w trakcie kompletowania dokumentacji.

W punkcie można dowiedzieć się o wymaganiach programu, skonsultować wypełnienie wniosku i złożyć dokumenty za pośrednictwem Urzędu Miejskiego. Następnie wniosek zostanie przesłany do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który realizuje program, gdzie przejdzie ocenę merytoryczną – przypomina Aneta Klimek, rzecznik ratusza.

Zainteresowani najczęściej pytają jakie piece podlegają dofinansowaniu i jakie dokumenty są im potrzebne.

Najwięcej kłopotu przy składaniu wniosku sprawia brak wiedzy o numerach ksiąg wieczystych, ewidencji działek i nieprzeprowadzone sprawy spadkowe – dodaje rzeczniczka.

Punkt informacyjny powstał na podstawie porozumienia, które miasto zawarło  z WFOŚiGW w Łodzi, żeby ułatwić pabianiczanom dostęp do programu „Czyste powietrze” oraz zachęcić do wymiany ogrzewania i termomodernizacji, a w efekcie do poprawy jakości powietrza w mieście.

Punkt działa w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. św. Jana 4, pok. 20. Nr tel.:  42 22 54 625, 509 309 848, e-mail: czystepowietrze@um.pabianice.pl.

W tym samym miejscu można złożyć obowiązkowe deklaracje dotyczące źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, co jest niezbędne np. przy wniosku o dodatek osłonowy.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *