wosp

talk2me

talk2me

podnosniki

talk2me

talk2me

Nowe Życie PabianicZ miasta

Markowska, Skiba, Mozil… Znamy harmonogram pabianickiego WOŚP-u

Markowska, Skiba, Mozil… Znamy harmonogram pabianickiego WOŚP-u

Dzisiaj (14 stycznia) w Centrum Handlowym „Tkalnia” odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano plakat pabianickiego Finału i harmonogram orkiestrowych imprez. WOŚP potrwa u nas tydzień, co jest ewenementem na skalę kraju.

W „Tkalni” zgromadzili się przedstawiciele centrum handlowego, pabianickiego sztabu WOŚP, ratusza oraz starostwa. Mówili o atrakcjach jakie szykują dla pabianiczan w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oj ,się będzie działo!

30 stycznia około 18.00 na dużej scenie na naszym parkingu wystąpi Patrycja Markowska. Będzie to koncert trwający godzinę. Myślimy, że gwiazda rozgrzeje nie tylko pabianiczan, ale ściągnie wiele osób z okolicy. Razem z partnerami i ze sztabem mamy ambicję, aby to była największa i najgłośniejsza impreza WOŚP w regionie – zapowiedział Robert Zapędowski, dyrektor marketingu A&A Holding. – Przez cały tydzień poprzedzający Finał w pasażu handlowym będzie się coś działo. 22 stycznia na scenie w „Tkalni” pierwszy koncert. Będzie to pabianicki raper ESTE i znana pabianiczanom Weronika Borowiec. To świetny duet, który na pewno przyciągnie młodych. Kilka dni później na scenie coś dla starszych odbiorców – jeden z uczestników „The Voice of Senior” Władysław Jarecki. Pracujemy już nad kolejnymi artystami, także lokalnymi raperami.

 WOŚP to jednak nie tylko wydarzenia muzyczne. Do „Tkalni” przybędą organizacje samorządowe, organizowane będą panele dyskusyjne i poruszone zostaną problemy społeczne.

Orkiestra niesie za sobą dobro. My również powinniśmy to dobro nieść, bez względu na wszystko, szczególnie w obecnej sytuacji pandemii. Pokażmy, że ważne jest to, by wyjść z domu i pomóc drugiemu człowiekowi. Miasto wspiera Wielką Orkiestrę i zawsze będzie wspierać. Pomagamy jak możemy. Większość naszych jednostek jest zaangażowana w organizację imprezy, jak MOK, ZWiK, MOSiR i wiele innych. Obaj panowie prezydenci i ja jesteśmy całym sercem z Orkiestrą i służymy wszelką pomocą. Pabianiczanie, bądźcie tego dnia z nami! To będzie wielki festiwal radości i dobroci – zapewniła wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Członek zarządu powiatu podkreślił z kolei, że pieniądze zbierane w ramach Orkiestry trafiają do szpitali w całym kraju, także do pabianickiego.

Te pieniążki po prostu do nas po części wracają – zwrócił uwagę Jacek Wróblewski, przedstawiciel starostwa.

W sobotę, 29 stycznia, na terenie Centrum Handlowego „ECHO” zaplanowano minifinały. Nie zabraknie występów tanecznych i wokalnych zdolnej pabianickiej młodzieży.

Będziemy prowadzili licytacje. Damy szansę pokazać się naszej młodzieży, która jest bardzo kreatywna. Nie chcę wszystkiego zdradzać, bo to niespodzianka – stwierdziła tajemniczo Kamila Kot odpowiedzialna za organizację minifinałów. 

Jak z kolei zapewniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef sztabu WOŚP, harmonogram jest już praktycznie dopięty. Pabianicka Orkiestra zacznie grać już 22 stycznia, co jest ewenementem na skalę kraju.

Najprawdopodobniej ściągniemy do nas organizatorkę wydarzenia „Domy na granicę”. To taka wyjątkowa inicjatywa jednej z artystek z województwa łódzkiego, która pojechała na granicę polsko-białoruską i zabrała ze sobą swój warsztat. Zaprosiła do lepienia domków z gliny znane osobistości. W ten sposób nagłaśniano problem na granicy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na naszą licytację trafi domek ulepiony przez samego Jurka Owsiaka – zdradził Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

W piątek, 28 stycznia, w Gminnym Domie Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbędzie się cykliczna impreza Aukcje „PrzydaSie” i koncert. Tego samego dnia w hali powiatowej zorganizowany zostanie turniej piłki nożnej. Liczba drużyn będzie bardzo ograniczona.

Sobotę, 29 stycznia, rozpoczniemy parkrunem na Strzelnicy, czyli imprezą, którą pabianiczanie dobrze znają. Bieg, licytacja, wrzutki do puszki – opowiadał szef sztabu. – Dalej: mamy zaprzyjaźnione studio jogi prowadzone przez Olgę Tomaszewską. Tam będziemy organizować sesję jogi. Na licytację, którą tam zorganizujemy, trafi jakiś supergadżet z SiemaShop-u.

W sobotę, najprawdopodobniej w hali powiatowej, odbędzie się także festyn „Dzieci Dzieciom”. To moc atrakcji dla najmłodszych. Czekać na nich będą m.in. dmuchańce i pokazy pierwszej pomocy. Nie zabraknie też licytacji. Być może będzie możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku DKMS. Po południu, o godz. 16.00 w MOK-u przedstawienie grupy teatralnej DlaNiepoznaki pt. „Olimp”. W trakcie przewidziane są licytacje i niespodzianki.

Mamy nadzieję, że w składzie ekipy pojawią się niespodziewani goście – powiedział Pietrzak. – Pół godziny po spektaklu na scenie pojawi się Krzysztof Skiba. Będzie to stand up, bardzo niepoprawny, naśmiewający się, polityczny, dla widzów dorosłych. Liczba osób ograniczona, bilety będą do nabycia na Aukcjach Allegro.

Tego samego dnia w pubie Zielona Górka zagra Czesław Mozil.

Będzie to ambitny, kameralny, najprawdopodobniej akustyczny koncert. Tu znów liczba osób ograniczona, 40 miejsc, a bilety do kupienia na Aukcjach Allegro – poinformował szef sztabu.

Dzień Finału rozpocznie się zawodami NERF Arena w hali powiatowej. Później 5. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”. Zajętych jest już wszystkich 200 możliwych miejsc. Organizatorzy być może rozszerzą tę liczbę do 220.

Z samych zapisów na ten bieg mamy na koncie 9 tysięcy. Łącznie mamy na e-skarbonkach ponad 10 tysięcy – wyliczał Pietrzak. – Po biegu morsowanie na Lewitynie. Zastanawiałem się, czy nie dołączyć, ale chyba nie dźwignę tego tematu.

Potem na parkingu „Tkalni” akcja „Żywe Serce Pabianic”, czyli inicjatywa stworzenia z kilkuset osób serca i sfotografowania go z drona. Ponadto przez całą niedzielę po mieście podróżować będzie oklejona wośpowskimi serduszkami przyczepka kempingowa.

Będzie można ją przez cały tydzień oklejać serduszkami przy „ECHO” za wrzutkę do puszki – wyjaśniał szef WOŚP-u. – Mamy też plakat z harmonogramem orkiestrowych wydarzeń, na którym zamieściliśmy kod QR. Można go zeskanować. Dzięki temu przeniesiemy się na stronę internetową www.wosppabianice.pl. Tam będzie interaktywna mapka z puszkami w Pabianicach czy dokładny harmonogram imprez. Przygotowujemy wielkie, złote serduszko na licytację. Będzie to replika naklejki, będzie czerwone, ale wykonane ze złota.

Później zapowiadane już koncerty pabianickich gwiazd, zespołu rockowego &INNI i zespołu bluesowego Tipsy Drivers. Na koniec główna atrakcja, czyli występ Patrycji Markowskiej.

Oprócz tego trwa akcja „Wielka Wystawa Pabianickich Pupili”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 stycznia. Potem uruchomione zostanie głosowanie. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas Finału.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, w przyszłym tygodniu poznany szczegóły pabianickiego światełka do nieba.

Wszystkie imprezy będą odbywały się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym i restrykcjami covidowymi. Liczba osób niezaszczepionych na imprezach w salach zamkniętych będzie bardzo ograniczona.

– Prosimy nie gniewać się na nas i dobrowolnie okazywać certyfikaty covidowe. Jesteśmy odpowiedzialni, nie chcemy, by komuś stała się krzywda – podsumował Michał Pietrzak.

W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *