• Dzisiaj (23 stycznia) na terenie boisk przy ul. Żeromskiego odbyła się 2. edycja jedynych zawodów w narciarstwie biegowym w województwie łódzkim – Biegówki w centrum Polski.

Organizatorem zawodów był pabianicki klub “O co biega”, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Grzegorz Mackiewicz, starosta Krzysztof Habura i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

Rywalizacja ruszyła o godz. 10.30. Zawodnicy wystartować mogli w dwóch technikach, klasycznej i łyżwowej.

W stylu klasycznym na starcie pojawiło się 13 kobiet. Najlepsza okazała się pabianiczanka Anna Stanisławska.

Drugie miejsce zajęła Tatiana Nagocka, która przyjechała z Łodzi. Trzecie miejsce również należało do pabianiczanki, Katarzyny Ścibior z klubu “O co biega” – opowiada Dawid Jurga, dyrektor zawodów.

Wśród mężczyzn na starcie kategorii w stylu klasycznym pojawiło się 34 zawodników. Najlepszy okazał się zawodnik PTC Pabianice, łodzianin Jędrzej Zaorski.

Wicemistrzem został Adam Świderek z Warszawy. Trzecie miejsce zdobył Maciej Tracz z Łodzi – dodaje dyrektor wydarzenia.

Najlepszym pabianiczaninem w stylu klasycznym został z kolei sam organizator zawodów, czyli Dawid Jurga z klubu “O co biega”.

W stylu łyżwowym wzięło udział 8 panów. Zwycięzcą został ponownie Jędrzej Zaorski. Drugi był zawodnik AZS UMED Łódź Norbert Bieda, a trzeci – Maciej Brzeziński z Warszawy. Najlepszym pabianiczaninem został Piotr Winczewski.

Mimo że było zimno atmosfera dopisała, a na miejscu pojawiło się kilkudziesięciu pabianiczan, którzy z zaciekawieniem przyglądali się temu nietypowemu wydarzeniu – podsumował Gabriel Grzejszczak, zagrzewający zawodników do walki.

Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi otrzymali puchary, które wręczyła wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek

Celem zawodów jest m.in. promocja narciarstwa biegowego w centrum Polski i integracja miłośników sportów zimowych.