• W Zgierzu odbyły się I mistrzostwa województwa łódzkiego młodzików w zapasach w stylu klasycznym, wolnym oraz kobiet. 22 stycznia na trzech matach rywalizowało 108 młodzików i młodziczek w wieku 12-14 lat w trzynastu kategoriach wagowych.

Po raz pierwszy w historii zawodów zapaśniczych w kategorii młodzików startowało tylko 35 zawodników stylu klasycznego. A to za sprawą COVID-19, który zdziesiątkował te zawody i zatrzymał w domu wielu utalentowanych zapaśników.

Pabianice w Zgierzu reprezentowały dwa kluby: ASW Nelson Pabianice i PTC Pabianice. Zapaśnicy tych klubów walczyli o medale w zapasach właśnie w stylu klasycznym. Nelsona reprezentowało dziewięciu zawodników, a PTC – siedmiu.

Medale dla Nelsona, który zajął I miejsce w kategorii drużynowej, wywalczyli: • złoto: Dominik Dróżdż (kat. 38 kg), Tomasz Olejniczak (kat. do 68 kg) oraz Bartosz Gołaszewski (kat. do 75 kg) • srebro: Dawid Hofman (kat. do 52 kg) i Milan Fuks (kat. do 62 kg) • brąz: Wiktor Wiąckiewicz (kat. do 48 kg), Antoni Krygier (kat. do 52 kg), Kacper Siuta (kat. do 68 kg) i Emil Michalak (kat. do 75 kg).

PTC drużynowo zajęło III miejsce. Indywidualnie medale zdobyli: • złoto: Kordian Świniarski (kat. 41 kg), Piotr Jarzębski (kat. 48 kg) i Wiktor Szachniewicz (kat. 62 kg) • brąz: Wojciech Jagieło (kat. 35 kg), Kasjan Wlazłowicz (kat. 41 kg) i Łukasz Jarzębski (kat. 52 kg).

Podczas zawodów odbyło się podsumowanie osiągnięć najlepszych młodzików województwa łódzkiego w stylu klasycznym za rok 2021. Z Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów aż pięciu zawodników odebrało puchary od Mirosława Pikierskiego, prezesa Łódzkiego Związku Zapaśniczego. Puchary otrzymali: Kordian Świniarski, Adrian Drzewiecki, Igor Czyżewski, Hubert Szczech i Marcel Chrzęst.