38-latek wpadł z narkotykami

Pabianiccy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Katowic, który jechał całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 485. Znaleźli przy nim narkotyki.

7 października po godz. 17.00 dyżurny pabianickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o osobie, która jedzie fiatem tipo całą szerokością DW 485. Już po kilku minutach drogówka namierzyła pojazd w Hucie Dłutowskiej.

– Tor jazdy pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. Policjanci zatrzymali fiata do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierującego. Mężczyzna był trzeźwy – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko. – Ale podczas kontroli mundurowi zabezpieczyli w samochodzie ponad 8 gramów białych kryształków. Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku amfetaminy.

Zabezpieczone środki zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość w organizmie substancji psychotropowych.

38-letni mieszkaniec Katowic usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz