Młodzieżowy Dom Kultury gościł najlepszych sportowców, trenerów, działaczy oraz kibiców sportu z powiatu.
Okazją do spotkania 3 grudnia była Powiatowa Gala Sportu, na której starosta Krzysztof Habura w towarzystwie przewodniczącego Rady Powiatu Floriana Wlaźlaka oraz członków Zarządu wręczał najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia sportowe. Przyznano też nagrody specjalne.
Wyróżnienia
Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Pabianice (biegi na orientację, lekkoatletyka) – Adam Wiśniewski, Jakub Wiśniewski, Franciszek Krempiński, Oskar Wesołowski, Jerzy Durma, Maciej Sztranek, Maria Pabich, Tomasz Pabich
Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja” (taekwon-do) – Kasper Śmiałkowski, Jessica Żabolicka, Oliwer Baranowski, Zuzanna Śmiałkowska, Łukasz Kacprzak
Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” Konstantynów Łódzki (pływanie, dwubój i trójbój nowoczesny) – Oskar Nuszczyński, Julia Ber, Klaudia Bujnowicz, Amelia Kaczmarek, Wiktoria Rucińska, Karina Łysakowska, Natalia Głogowska, Antonina Sulak, Patryk Misztal, Kamila Naji, Julia Klimczak, Szymon Iskra, Matylda Kuchcińska, Patryk Leśniewski, Weronika Sterniczuk, Maria Liwowska, Natalia Klekowska, Filip Figiel
Nagrody
Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” – Jan Sztranek, Julia Krempińska, Maciej Andrzejczak, Dawid Kalisiak, Dawid Zając, Konrad Płóciennik, Kinga Królik, Milena Grabowska-Grzegorczyk
Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja” – Oliwia Domańska, Aleksander Muszyński
Pabianickie Towarzystwo Cyklistów (zapasy) – Michał Dybka, Sebastian Szymczyk, Piotr Ludwiczak, Artur Pik
Pabianickie Towarzystwo Koszykówki – młodziczki U-14: Wiktoria Stasiak, Laura Banaszczyk, Anna Kamieniak, Zuzanna Prochuń, Wiktoria Uławska, Joanna Krawczyk, Sandra Pędziwiatr, Helena Lisiecka, Wiktoria Jakubiec, Eliza Adamczewska, Klaudia Olczyk, Amelia Kuper, Barbara Lisiecka, Klaudia Kot, Daria Uławska; seniorki I liga: Daria Kowalczyk, Katarzyna Pęcina, Patrycja Kirsz, Martyna Boniecka, Michalina Michalak, Dominika Szczygieł, Joanna Szałecka, Magdalena Grzelak, Katarzyna Szymańska, Joanna Twardowska, Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Natalia Danych, Kamila Cicha, Kinga Sierakowska
Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” – Bartosz Skóra, Dawid Romanowski
Konstantynowski Klub Sportowy „Włókniarz” (podnoszenie ciężarów) – Maria Karolak, Piotr Karolak, Natalia Helman
Fundacja Move Now (badminton) – Daria Bujnicka
Rudzki Klub Sportowy (biegi górskie) – Zuzanna Mokros
Łódzki Klub Sportowy (kolarstwo) – Krzysztof Jarzębski
Niezrzeszona (lekkoatletyka, biegi) – Janina Rosińska
Uczniowski Klub Sportowy Heros Team Pabianice (boks) – Bartosz Stefański
UKS Heros Team Pabianice (trójbój siłowy) – Hovhannes Yazichyan
Klub Sportowy „Olimp” Zabrze (kulturystyka) – Mariusz Bałaziński
Wyróżnienia (trenerzy)
Fundacja Move Now Pabianice – Dorota Gawrońska-Popa
UKS Azymut Pabianice – Adam Gąsiorowski, Tomasz Pabich, Jerzy Woźniak
KKS „Włókniarz” Konstantynów Ł. – Jerzy Jaśniak
UKS „Piątka” Konstantynów Ł. – Tomasz Kotus, Robert Żołądek, Robert Bujnowicz
UKS Heros Team Pabianice – Andrzej Sysio
PKSW „Azja” Pabianice – Piotr Kowalski
PTC Pabianice – Waldemar Sawosz, Grzegorz Szyszka
PTK Pabianice – Marzena Głaszcz, Sylwia Wlaźlak
Nagrody specjalne
Sportowiec roku – Bartosz Stefański, mistrz Polski juniorów w boksie
Trener roku – Maciej Falkowski, trener Bartosza Stefańskiego, juniorskiego mistrza kraju w boksie
Działacz sportowy roku – Eugeniusz Frankowski, działacz GLKS Dłutów z ponad 50-letnim stażem, którego imieniem nazwano stadion w Dłutowie; Łukasz Ścibut – prezes Stowarzyszenia Wszystko Gra Pabianice, organizator m.in. Pabianickiego Półmaratonu i wielu innych imprez propagujących sportowy tryb życia; Tomasz Olban – działacz sportowy, kierownik reaktywowanej sekcji kolarskiej PTC, organizator wyścigów kolarskich
Przyjaciel sportu – Firma Jaksa (Barbara Jaksa), Firma Corin (Barbara i Mariusz Hanczka), Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki sp. z o.o.
Brawo! A gdzie w tym doborowym towarzystwie pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów 2019 r. (trzy medale złote,jeden srebrny i jeden brązowy ) tenisista Szymon Kielan. Po raz kolejny został pominięty!!!.Wstyd .