Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 15, 2019 | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Biletomaty w drugim wagonie…

Biletomaty w drugim wagonie…

| Dnia 26, Lis 2014

Biletomaty w drugim wagonie

Jak informuje MPK-Łódź Sp. z o.o., w związku ze zbliżaniem się terminu instalacji ostatniej partii 153 nowych biletomatów, istnieje konieczność zdjęcia starych automatów biletowych Pixel wraz ze stojakami z pierwszych wagonów tramwajów. Oznacza to, że od 27 listopada tymczasowo w składach wagonów 805Na biletomat będzie tylko w drugim wagonie – powal portal www.komunikacjapabianica.pl

W miejsce starych automatów zostaną zainstalowane stelaże pod nowe biletomaty. Nowe maszyny będą sukcesywnie instalowane przez firmę Mera-Systemy przez trzy pierwsze tygodnie grudnia. Zmiana dotyczy tylko składów dwóch wagonów 805Na. W tramwajach przegubowych M8C stare biletomaty Pixel cały czas będą w dotychczasowej lokalizacji, a nowe urządzenia zostaną zamontowane w innym miejscu wagonu.

W nowych automatach będzie można płacić za bilety wszystkimi rodzajami kart płatniczych (w tym zbliżeniowymi MasterCard PayPass, Maestro PayPass oraz Visa PayWave). Łatwą obsługę automatu umożliwi ekran dotykowy. Nowe biletomaty nie będą obsługiwały gotówki. Osoby, które nie korzystają z kart płatniczych, będą mogły nadal zakupić bilet, ponieważ w drugim wagonie tramwaju pozostanie stary biletomat, przyjmujący monety.

Nowe biletomaty wydają wszystkie bilety obowiązujące w Łodzi w strefie miejskiej i podmiejskiej. W nowych urządzeniach będzie można również zakupić bilet okresowy. Wówczas należy posiadać przy sobie MIGAWKĘ, gdyż w momencie zakupu następuje kodowanie na niej biletu okresowego. Istnieje również możliwość zakodowania biletu okresowego kupionego za pomocą sklepu internetowego (choć nie jest to wymagane). W nowych biletomatach będzie można kupić nie tylko bilety łódzkie, ale także bilety pabianickiej komunikacji autobusowej (zarówno jednorazowe, jak i okresowe).

Uwaga! Bilety z nowych biletomatów (w przeciwieństwie do starych) wymagają skasowania.

Wstaw komentarz