Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 12, 2019 | Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady

Przewiń do góry

Góra

komentarze 2

Fani Kaczyńskiego nękani?

Fani Kaczyńskiego nękani?

| Dnia 26, Lis 2014

 Oto list, jaki dziś trafił na nasza redakcyjną pocztę:
Szanowni Państwo,
Pabianicka Platforma, podobno Obywatelska postanowiła zapewnić uczestnikom spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w dniu 24 listopada 2014r o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Kościuszki w Pabianicach , specjalne atrakcje w postaci wezwań do opłat dodatkowych za parkowanie bez biletu w strefie płatnego parkowania na ul. Kościuszki.Akcja kontrolera nr 470 w moim przypadku – prawdopodobnie, bo nr rej. samochodu na wezwaniu jest nieczytelny, miała miejsce o godz. 17.44.Nr wezwania 27897/2014.  Wg  taryfy opłat za parkowanie obowiązują one od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.
„Opłata za pierwsze 30 min. – 1 zł, opłata za pierwszą godz. – 2 zł”.
W moim przypadku czas „płatnego” parkowania wynosił 16 minut czego taryfa nie obejmuje. Opłata dodatkowa wynosi 50 zł.
W dniu 25.11.2014r chciałam wyjaśnić działanie nadgorliwego kontrolera z dyrektorem ZDiZM Stanisławem Wołoszem – członkiem Zarządu Pabianickiej PO, któremu podlegają strefy parkowania i ich kontrolerzy. Choć wtorek jest dniem przyjęć interesantów we wszystkich jednostkach, zakładach i Urzędzie Miasta Pabianice, o godz. 14.30, pana dyrektora nie zastałam. Nie zauważyłam również żadnej informacji, ani na drzwiach, ani na tablicy informacyjnej, o godz. przyjęć interesantów. Na stronie internetowej http://www.zdizm.bip.um.pabianice.pl/dokument.php?iddok=34&idmp=153&r=o
oprócz adresu i nieaktualnych nr nr tel.i  faxu brak informacji o godz. pracy zakładu oraz dniu i godz. przyjęć interesantów. Pełna konspiracja.
W dniu 05.11.2014r o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury miała miejsce debata kandydatów na prezydenta Pabianic. Od godz. 17.00 ul. Kościuszki była zastawiona samochodami. Kontrolerów od parkowania nie było. Wtedy nie należało drażnić potencjalnych wyborców.
Bardzo to smutne i prymitywne nękanie ludzi poprzez sztuczne preparowanie wezwań do  bezzasadnych opłat, tylko dlatego, że mają inne poglądy polityczne.
Złożyłam stosowną reklamację. Czekam na rozpatrzenie.
Krystyna Próba

Komentarze:

  1. Woland

    Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

    Cytat z uchwały rady miejskiej ws. opłat za parkowanie

    „§ 4. Naliczanie opłat, określonych w § 1 pkt 1 ­ 3 jest dokonywane proporcjonalnie do czasu parkowania, przy czym minimalna opłata za parkowanie nie może być niższa niż opłata za pierwsze 1⁄2 godziny.”

  2. Kama

    Jakie bzdury… nawet się nie chce komentować.

Wstaw komentarz