Nowe lampy nad pasami

Piesi są bezpieczniejsi. Starosta zainwestował w nowe lampy. W planach kolejne doświetlania pasów.

Pasy dla pieszych na ulicy Grota Roweckiego są wyjątkowo niefortunne. Na przejściu przed Biedronką wielokrotnie dochodziło do groźnych sytuacji, z wypadkami z udziałem pieszych włącznie. Nie lepiej jest na kolejnym przejściu przy skrzyżowaniu Grota Roweckiego z Narcyza Gryzla.

Radni powiatowi od ubiegłego roku prosili starostę o dodatkowe oświetlenie przejść. Ich prośby zostały wysłuchane. Od tygodnia nad pasami świecą się nowe lampy. Nie są to jednak latarnie miejskie, a specjalne światła ledowe, które mają wąski, ale bardzo jasny promień. Dzięki temu znacznie poprawiają widoczność w tym miejscu. To ważne także dla rowerzystów, których kierowcy często nie widzą.

– Mieliśmy liczne informacje od mieszkańców, radnych, z prasy, że tego skrzyżowania nie widać. Były kolizje, potrącenia. Wyszliśmy tym prośbom naprzeciw – mówi starosta Krzysztof Habura.

To nie koniec. Możliwe są kolejne inwestycje.

– Poruszyłem temat analizy większości przejść dla pieszych i skrzyżowań. Będziemy wnioskować o doświetlenie również w innych miejscach, chociażby na skrzyżowaniu Orlej z Konopnickiej. Tam jest duży ruch pieszych, a kierowcy reagują w ostatniej chwili, jest niebezpiecznie. Podobnie na 20 Stycznia przy skrzyżowaniu z Piotra Skargi i 3 Maja, a także na Nawrockiego przy Piotra Skargi – wymienia radny Łukasz Stencel.

Starosta wraz z radnymi PO zorganizował spotkanie z mediami, pokazując na nich nowe lampy. Zabrakło tam radnych PiS, choć to oni najgłośniej domagali się nowego oświetlenia.

– Przyznaję, to był też ich wniosek. Nie mogą teraz mówić, że nie wsłuchujemy się w ich głos – skomentował starosta.

One thought on “Nowe lampy nad pasami

  • 6 grudnia 2017 o 14:16
    Permalink

    Super, że sa. Szkoda tylko, że latarnie sa tak ustawione (pod skosem), że jadac w nocy kierowca jest niemalże oslepiony i tak nie skupia uwagi na przejsciu, którego przez złe ustawienie oswietlenia nie widac.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *