•

Już w sobotę, 11 maja, derby Pabianic: Włókniarz kontra PTC. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy Grota Roweckiego. Początek o godzinie 17.00.

Podczas ostatniego spotkania przy Sempołowskiej w październiku „fioletowi” przegrali z „zielonymi” 0:3. Wówczas mecz toczył się pod wyraźne dyktando Włókniarza, który rozpoczął od bardzo mocnego uderzenia i już po 12 minutach prowadził 2:0 (gole Wołynkiewicza i Dobroszka). Gospodarze próbowali wówczas odpowiedzieć, ale brakowało im pomysłu i umiejętności. Kropkę nad i w 90. minucie postawił Sęczek, wykorzystując rzut karny.

Podczas sobotnich derbów zapowiada się wiele atrakcji dla kibiców. W trakcie pikniku piłkarskiego, który trwać będzie od godz. 14.00 do 19.00, przewidziano mecz młodzieżowej grupy 2009, gry i zabawy sportowe oraz prezentacje drużyn sportowych Włókniarza Pabianice.