Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 8, 2019 | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

| Dnia 05, Sie 2019

 

Miasto pozyskało 148.320 zł unijnego grantu na bezpłatne szkolenia informatyczne dla mieszkańców.

Projekt dotyczy podniesienia kompetencji cyfrowych mieszkańców naszego województwa.

Pabianice wzięły udział w konkursie grantowym na realizację tego projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską, i zdobyły pieniądze – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Teraz pabianiczanie będą mogli podnieść swe cyfrowe kompetencje.

Projekt skierowany jest do dorosłych mieszkańców (powyżej 25 lat), którzy chcą się nauczyć korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych – dodaje rzecznik.

Będą mogli wybrać szkolenia spośród sześciu obszarów tematycznych: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działania w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Kultura w sieci”.

Szkolenia będą bezpłatne, weźmie w nich udział 288 osób. Zaczną się po wakacjach, a potrwają do końca lutego 2020. Operatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Gmin Polskich.

W ramach grantu zakupiony będzie sprzęt komputerowy, który po zakończeniu realizacji projektu zostanie przekazany do szkoły, która nie uzyskała wsparcia na zakup sprzętu komputerowego lub tworzenie pracowni informatycznej w ramach innych programów operacyjnych perspektywy 2014-2020 – dopowiada Aneta Klimek.

Wstaw komentarz