Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 25, 2020 | Imieniny: Erazma, Katarzyny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Pabianice gospodarzem mistrzostw Polski

Pabianice gospodarzem mistrzostw Polski

| Dnia 18, Lut 2020

Radość tym większa, że… podwójnych. Do Pabianic przyjedzie 400 zawodników z całej Europy!

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego organizatorzy Festiwalu Biegów „UltraPark Weekend” rozgrywanego w naszym mieście 24-26 kwietnia odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego nominacje na Organizatorów PZLA Mistrzostw Polski.

– To druga edycja festiwalu mówi Piotr Kardas, dyrektor festiwalu. – Poprzednia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników, którzy przyjechali do Pabianic z całej Europy.

Drugiego takiego festiwalu nie ma w całej Polsce. W Pabianicach w kwietniowy weekend rozstrzygną się aż cztery konkurencje. Najważniejsze z nich to 13. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu 24h oraz 12. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu na 100 km. Te drugie w randze MP odbędą się w Pabianicach po raz drugi. Osią całego wydarzenia jest Ultramaraton 48h, w którym zawodnicy biegną nieprzerwanie przez dwie doby! Podczas zawodów zaplanowano również ultramaraton na dystansie 50 km.

– Jesteśmy jedynym miastem i organizatorem w Polsce, który otrzymał podwójną nominację MP powiedział Kamil Lisiewicz reprezentujący klub „O co biega” organizatora imprezy. – Jest to niesamowite wyróżnienie, ale świadczy też o poziomie rozgrywanej u nas imprezy.

W tym roku z racji rangi MP PZLA, którą zyskały zawody, będziemy gościli aż 400 zawodników. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in. Patrycja Bereznowska, Aleksandra Niwińska, Łukasz Sagan, Przemysław Basa, Rafał Kot, Roman Elwart, Paweł Żuk, Piotr Stachyra i wielu innych utytułowanych zawodników. Warto podkreślić, że udział w imprezie jest otwarty. Każdy pełnoletni i zdrowy zawodnik może w ramię w ramię rywalizować z najlepszymi w kraju ultrasami.

Ultrapark Weekend organizuje młody, zaledwie trzyletni klub sportowy „O co biega”. To wolontariusze klubu czuwają nad tym, by biegaczom pokonującym setki kilometrów niczego nie brakowało. Zawody rozgrywane są w naturalnej scenerii pabianickiego parku Wolności na pętli 1535 m, którą biegacze pokonują wielokrotnie podczas zawodów.

W ubiegłym roku najlepszą zawodniczką open w biegu 48-godzinnym była pabianiczanka Milena Grabska-Grzegorczyk – na zdjęciu poniżej (pokonała dystans 347 km!). Zawody odbyły się pod patronatem starosty Krzysztofa Habury i prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza. W tym roku również organizatorzy ubiegają się o przyznanie patronatów, bowiem jest to niesamowita promocja naszego miasta i powiatu.

Wstaw komentarz