Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Październik 22, 2020 | Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Czerwone Pabianice!

Czerwone Pabianice!

| Dnia 16, Paź 2020

Od soboty, 17 października, Pabianice wraz z całym powiatem wchodzą do czerwonej pandemicznej strefyzadecydował rząd.

Wczerwonej strefie” razem z nami jest też między innymi Łódź, powiat łódzki wschodni i bełchatowski, gdzie dochodzi do zakażeń na dużą skalę. W związku z tym mieszkańców obowiązywać będą zaostrzone restrykcje.

Nosimy maseczki na powietrzu już od tygodnia. Teraz dochodzą nowe przepisy. W autobusie i tramwaju mamy do dyspozycji tylko 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich. W sklepach w godz. 10.0012.00 zakupy mogą robić seniorzy 60+. Wstrefie czerwonej” ograniczono w handlu liczbę klientów do 5 na jedną kasę.

Rząd apeluje do seniorów, aby pozostawali w domach i nie wychodzili bez potrzeby. Znowu ruszy dla nich wolontariat, tak jak to było wiosną.

Od 19 października nie będzie żadnych imprez i zgromadzeń, czyli bez wesel, urodzin, konsolacji, studniówek, itp. Ograniczono czas pracy lokali gastronomicznych. Teraz będą czynne tylko od 7.00 do 21.00.

Szkoły średnie i wyższe wracają do zdalnego nauczania. Normalniena raziepracują podstawówki. Nie wejdziemy na siłownie i baseny, bo będą zamknięte. Wejdziemy za to do kościołów (1 osoba na 7 mkw.). Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił wiernym dyspensy od udziału w niedzielnej mszy świętej.

Wstaw komentarz